Bellek Read Olamadı Hatası ve Çözümü

Bellek Read Olamadı Hatası ve Çözümü

Bellek Read olmadı hatasının pek çok nedeni olabilir. Bu nedenle sorunu iyi tespit etmek gerekiyor. Bu hatanın çıkmasına neden olan fiziki sorunlar arasında arızalı bellekler (RAM) yada işlemci (CPU) neden olmaktadır. Yazılım olarak da güncel olmayan uyumsuz sürücüler, kullanılan programın yama gerektirmesi, yarım kalan güncellemeler, bulaşan zararlı yazılımlar yada sonradan yüklenen paketlerin hatalı olması bu soruna neden olur. Bu sorundan kurtulmak için şu adımları deneyebilrisiniz.

Bellek, read olamadı hatasını çözümü için uygulamanız gerekenler:

İlk olarak Bellek, read olamadı hatasını aldığınız yazılımı güncelleyiniz. Mesela Photoshop yada Nero gibi bir programda hata alıyorsanız Windows işletim sisteminiz ile uyumlu olan sürümünü yüklediğinize emin olunuz. Bilgisayarınızın sürücülerini güncelleyin. Özellikle ekran kartı sürücünüzün doğru kurulup en güncel sürümünü kullandığınıza emin olmalısınız.

Diğer en çok karşılaşılan sorun ise Malware, virüs gibi zararlı yazılımlardır. Sisteminizi zararlı yazılımlara karşı taramanız gerekiyor. Mevcut antivirüs yazılımınızı kapatın zaten sizi koruyamamış ki zararlı yazılımı sisteminize sızdırmış. Daha önce yayınladığımız programlardan birini edinin.

Kötü Yazılımları Temizleme Programları

Bellek, read olamadı hatasından kurtulmak için bir diğer yolda denetim masası ayarlarıdır. İlk olarak Denetim Masası’na ulaşıyorsunuz buradan Sistem > Gelişmiş Sistem Ayarları açılan pencereden Gelişmiş sekmesine tıklayıp Ortam Değişkenleri butonuna tıklıyorsunuz. Kullanıcı Değişkenleri için Yeni‘ye basıp ilk satıra KMP_DUPLICATE_LIB_OK İkinci satıra TRUE yazıp TAMAM butonuna basıyorsunuz. Sistem Değişkenleri için Yeni‘ye basıp ilk satıra KMP_DUPLICATE_LIB_OK daha sonra ikinci satıra TRUE yazıp TAMAM‘a basıyorsunuz. Tüm pencereleri TAMAM ile kapatıyorsunuz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • rqzn:puahhah millet buraya hesabımı açın yazmış 200 iq...
  • mustafa:işlemcinin hızı 3.1 ama 2.50 de sabit kalmış. csgo...
  • zz:ben bilgisiyardanım...
  • ali kaya:listedeki isimler etikette sonraki sayfalarda tekr...
  • Ebru:Merhaba bende ayni durumu yaşıyorum acabildinizmi ...
  • Bilmiyor:Alabildinizmi hesabınızı geri...
  • Salih:Ya abi ya sifremi giremiyorum böyle şey olmaz ama ...
  • m.ç.:İntel Atom N450 1.66 ghz işlemci 160 gb sata hdd ...
  • Ebrar:Aynen bende eba bile açılmıyor hata kodu geliyor y...