Bilgisayar Kapanırken Windows Güncellemelerini Kapatma

Bilgisayar Kapanırken Windows Güncellemelerini Kapatma

Bilgisayarınızı kapatırken çıkan Windows güncellemelerine son verebilirsiniz. Windows Update önemli bir servis olabilir fakat istenmeyen anlarda devreye girmesi can sıkıyor, aracın yatağınıza gitmeden önce bilgisayarınızı kapatırken çalışması şüphesiz sinirlerinizi bozacaktır. Bitmek bilmeyen güncellemeleri beklemek yerine bilgisayarınızın hemen kapanmasını istiyorsanız Kayıt Defteri’ne yeni bir değer eklemeniz gerekecek. Bu yeni değer Windows Update’i devre dışı bırakmıyor, fakat “Güncellemeleri yükle ve kapat” seçeneğini veriyor.

Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni açın ve “USER” ile sonlanan (‘USERS’ değil!) anahtara erişip “Software\Policies\ Microsoft\Windows\WindowsUpdate” yolunu izleyin. “AU” anahtarına tıklayıp yeni bir değer oluşturun. Sağdaki boş kısımda sağ tıklayıp “Yeni” ve “DWORD (32-bit) Değeri” seçeneğini kullanın. Değere dilediğiniz gibi basitçe bir isim veremiyorsunuz, adının “NoAUAsDefaultShutdownOption” olması gerekiyor.

Değeri oluşturduktan sonra çift tıklayın ve “Dize düzenle” penceresinde “O” olan “Değer verisi”ni “1” yapın. Bilgisayarınızı kapatmak istediğinizde “Güncellemeleri yükle ve kapat” seçeneğinin “Bilgisayarı kapat”a ek olarak yer aldığını göreceksiniz. Bu seçeneği elde ettikten sonra Windows güncellemelerini ihmal etmeyin. Güncellemeler Windows işletim sisteminin güvenliği ve kararlılığı için oldukça önemli. Bilgisayarınızı kapatırken elbette zamanınızın olduğu dönemler olacaktır; acele işiniz yoksa veya dizüstü bilgisayarınızın pil seviyesi azalmadıysa güncellemelerin yüklenmesine olanak tanıyın.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...
  • Alpay:Ard arda 7542 şifresini deneyin oluyo...
  • metehan:f9 tuşu windows ta ne işe yarıyor...
  • Melisa:Whatsappa girebiliyor mu ?...
  • Ada:Acaba olabilirm I bende eçok kötüyüm hastalık dedi...
  • Kadir:Hocam vardır bir çözümü derken sizi buldum, çok te...
  • erhan:makale için faydalandım.teşekkürler......

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir