Bilgisayar Kapanırken Windows Güncellemelerini Kapatma

Bilgisayar Kapanırken Windows Güncellemelerini Kapatma

Bilgisayarınızı kapatırken çıkan Windows güncellemelerine son verebilirsiniz. Windows Update önemli bir servis olabilir fakat istenmeyen anlarda devreye girmesi can sıkıyor, aracın yatağınıza gitmeden önce bilgisayarınızı kapatırken çalışması şüphesiz sinirlerinizi bozacaktır. Bitmek bilmeyen güncellemeleri beklemek yerine bilgisayarınızın hemen kapanmasını istiyorsanız Kayıt Defteri’ne yeni bir değer eklemeniz gerekecek. Bu yeni değer Windows Update’i devre dışı bırakmıyor, fakat “Güncellemeleri yükle ve kapat” seçeneğini veriyor.

Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni açın ve “USER” ile sonlanan (‘USERS’ değil!) anahtara erişip “Software\Policies\ Microsoft\Windows\WindowsUpdate” yolunu izleyin. “AU” anahtarına tıklayıp yeni bir değer oluşturun. Sağdaki boş kısımda sağ tıklayıp “Yeni” ve “DWORD (32-bit) Değeri” seçeneğini kullanın. Değere dilediğiniz gibi basitçe bir isim veremiyorsunuz, adının “NoAUAsDefaultShutdownOption” olması gerekiyor.

Değeri oluşturduktan sonra çift tıklayın ve “Dize düzenle” penceresinde “O” olan “Değer verisi”ni “1” yapın. Bilgisayarınızı kapatmak istediğinizde “Güncellemeleri yükle ve kapat” seçeneğinin “Bilgisayarı kapat”a ek olarak yer aldığını göreceksiniz. Bu seçeneği elde ettikten sonra Windows güncellemelerini ihmal etmeyin. Güncellemeler Windows işletim sisteminin güvenliği ve kararlılığı için oldukça önemli. Bilgisayarınızı kapatırken elbette zamanınızın olduğu dönemler olacaktır; acele işiniz yoksa veya dizüstü bilgisayarınızın pil seviyesi azalmadıysa güncellemelerin yüklenmesine olanak tanıyın.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş

Oy Vermeyi Unutmayın

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....
  • ayşe kanaç:merhaba eşime sahte hesaptan gönderilen mesajların...
  • Hakan Fatih:Arkadaşlar ya bu işi bilmiyorsunuz yada biliyormuş...
  • admin:Cihazınızı yeniden başlatın. Basit görünebilir, an...
  • Kübra:Ağ bağlantısı başarısız diyor yardım edin lütfen...