Bilgisayar Uyku Moduna Girmiyor Sorunu

Bilgisayar Uyku Moduna Girmiyor Sorunu

Windows sistemi uyku moduna alamıyorsanız nedeninin öğrenmek ve bu sorunu gidermek için yapmanız gereken birkaç basit adım var. Sistemin neden uyku moduna girmediğini tespit etmeli ve bu yönde bir çözüm üretmelisiniz. Bunun için ilgili adımları sizlerle paylaşacağız. Ofis ve ev kullanımlarında uzun süre bilgisayara dokunmadığınızda sistem kendini uyku moduna alır ve tasarruf sağlar. Eğer bilgisayarınıza şifrede koyduysanız uyku modu siz bilgisayar başında olmadığınız zamanda tasarrufun yanı sıra güvenliğinizi de sağlar.

Uyku Moduna Girememe Sorunu ve Çözümü

Bilgisayarınızı uyku moduna alamıyorsanız öncelikle sistemin uyku moduna girmeye uygun şeklide konfigüre edilmiş olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bunun için Windows’un arama aracını çalıştırın ve “Güç Seçenekleri” şeklinde arama yapıp çıkan sonuca tıklayın. “Güç Seçeneklerini Değiştir” seçeneğine erişin ve kullandığınız güç seçeneklerinde “Bilgisayarı uyku moduna geçir” özelliğini ihtiyaçlarınız doğrultusunda yapılandırın.

Yapılandırma istediğiniz şekilde olmasına rağmen bilgisayarınızı uyku moduna alamıyorsanız Komut istemi aracını yönetici modunda çalıştırın ve tırnak işaretleri olmadan “powerdg / requests” komutunu girin. Burada sistemin uyku moduna girmesini önleyen servis veya aygıtlar listelenecektir. Listede gereksiz bir servis mevcutsa hemen devre dışı bırakabilirsiniz. Böylece bu sorundan kurtulmuş olacaksınız.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • kamile aktaş:nokia lumia 635 telefonumdan facebook sayfama gire...
  • Şükrü:Copra. Aslan5534@gmail.com hesabı kimin...
  • evin:merhba benim hp bilgisayarım var ve wifi ye bağlan...
  • Recep:admin çok teşekkür ederim. Youtube'da nasıl yapıld...
  • Yavuz:Facebook nasıl geri alırım, e posta ve telefonum ...
  • Bedirhan:Abi valla oldu.Teşekkürler.Bataryayı ve jarz kablo...
  • Şahin:Gizemlimabed@windowslive.com silindi geri alabilir...
  • Zeynep:Benim hesabımıda açarmısınız? lütfen :(...