Bilgisayarınızı usb Belleğinizi Kullanarak Onarın

Bilgisayarınızı usb Belleğinizi Kullanarak Onarın

Windows işletim sistemini USB bellek ile düzeltme, USB’den çalışan bilgisayar kurtarma araçları. Çevrenizdeki insanların bilgisayarları bozulduğunda yardım istedikleri ilk kişi siz mi oluyorsunuz? Bu yazıda tanıtacağımız araçları USB belleğinize kaydederek elinizin altında PC onarımı için hazırda sistem tarama ve düzeltme araçları yer alacak. Bilgisayarınızda bir şeyler ters gitmeye başladığında muhtemelen CPU-Z, CCleaner ve antivirüs programı gibi bilinen araçlara yöneliyorsunuzdur.

USB’den Sistem Kurtarma Araçları

Problem arkadaşınızın bilgisayarında veya sistem özellikleri görece düşük eski bir dizüstü bilgisayarda ise ne yapacaksınız? En akılcı çözüm bilgisayarı onarmak için burada tanıtacağımız araçları ve bir USB belleği kullanmak olacaktır. CPU-Z ve CCleaner bir depolama aracından çalıştırabileceğiniz, oldukça başarılı şekilde hazırlanmış iki ünlü Masaüstü programı. Yalnızca sıkıntı yaşanan bilgisayara USB belleğinizi takmanız ve programın EXE dosyasına çift tıklamanız yeterli. Kuruluma ihtiyaç duymayan bu araçlar geride gereksiz dosyalar da bırakmıyor. Skype, LibreOffice ve Firefox programlarının taşınabilir versiyonları var fakat bizi daha çok bilgisayar onanırımda kullanılabilecek programlar heyecanlandırıyor. Skype’ı bir USB bellekten çalıştırmak kolaylık olabilir ancak CCleaner’ı cebinizde taşıdığınız USB belleği arkadaşınızın bilgisayarına bağlayarak çalıştırdığınızda arkadaşınızın PC’sini hayata döndürebilirsiniz. Bu durumun size aile ve arkadaş çevrenizde itibar kazandıracağını, herhangi birisi bilgisayarında baş edemediği sorunlarla karşılaştığında gözlerinin sizi arayacağını söyleyebiliriz. Tabii bu durumdan memnun olup olmamak size kalmış.

SARDU

Bu yazılım ile birden çok güvenlik yazılımını tek bir USB ya da CD/DVD’ye atabilirsiniz. Tüm Windows sürümlerini destekleyen yazılımda AVG Rescue CD, Acronis Antimalware, Avira Rescue CD, Panda Safe CD, Trinity Rescue CD, Windows Defender Offline (WDO), BitDefender Rescue CD, Dr.Web Live CD, Kaspersky Rescue CD, Ubuntu MRT ( Malware Removal Toolkit) ve F-Secure Rescue CD gibi daha pek çok araç mevcut.

SARDU İndirme Linki
http://www.majorgeeks.com/files/details/sardu.html

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.