Daha Başarılı Çıktı Almanın Püf Noktaları Nelerdir

Daha Başarılı Çıktı Almanın Püf Noktaları Nelerdir

Kaliteli çıktılar alabilmek için bazı ufak ama etkili hamleler kullanabilirsiniz. En iyi çıktı alma yöntemi nedir? Önemli bir doküman yazdırmadığımızda genellikle yazıcılarının baskı kalitesini düşük tutarız, fakat kaliteyi yükseltmek istediğinizde yazıcının ayarlarıyla boğuşmaya başlarız. Çünkü yazıcının kalite ayarı çoğunlukla birkaç tıklama uzağımızdadır. Bu durum sizin de hoşunuza gitmiyorsa ve dokümanın bastırılacağı kaliteyi hızlı bir biçimde belirlemek istiyorsanız şöyle
yapabilirsiniz:

Öncelikle Denetim Masası’nı açarak Aygıtlar ve Yazıcılar simgesine çift tıklayın. Yazıcı Ekle simgesine çift tıklayarak yazıcı ekleme sihirbazını çalıştırın. Kullandığınız yazıcının bir kopyasını oluşturduktan sonra bu yeni yazıcıya sağ tıklayıp kalite ayarlarını istediğiniz gibi belirleyip kaydedin. Bundan böyle düşük kaliteli baskı yapmak için Yazdır penceresinde hazırladığınız bu yeni yazıcıyı seçmeniz yeterli olacaktır.

Kağıt Seçimi Önemlidir

Çeşitli kağıt çeşitlerinin baskı kalitesini etkilediğini herkes bilir. Örneğin fotoğraf çıktısı alırken parlak ve düz yüzeyli fotoğraf kağıdı kullanır, yazıcının baskı kalitesi ayarını maksimuma getiririz. Fakat herkesin bilmediği, lazer ve LED yazıcıların bu türdeki kağıtlardan hoşlanmadığıdır. Petrol – plastik bazlı olan lazer yazıcı toneri pürüzsüz Yüzeylerdeki bükülmelerden etkilenerek kolayca çatlama yapar. Lazer yazıcılar ısı kullanarak toneri sayfaya yapıştırırlar. Bu yüzden yüzeyi görece pütürlü ve fiberli dokuya sahip bir sayfa bükülmelere karşı toneri daha rahat korur. Mürekkep püskürtmeli yazıcılarsa pütürlü yüzeyleri sevmezler, bunun sebebi mürekkebin mikron büyüklüğündeki aralıklara dolarak görüntüyü donuklaştırmasıdır.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş

Oy Vermeyi Unutmayın

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Etiketler:
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....
  • ayşe kanaç:merhaba eşime sahte hesaptan gönderilen mesajların...
  • Hakan Fatih:Arkadaşlar ya bu işi bilmiyorsunuz yada biliyormuş...
  • admin:Cihazınızı yeniden başlatın. Basit görünebilir, an...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir