Daha Başarılı Çıktı Almanın Püf Noktaları Nelerdir

Daha Başarılı Çıktı Almanın Püf Noktaları Nelerdir

Kaliteli çıktılar alabilmek için bazı ufak ama etkili hamleler kullanabilirsiniz. En iyi çıktı alma yöntemi nedir? Önemli bir doküman yazdırmadığımızda genellikle yazıcılarının baskı kalitesini düşük tutarız, fakat kaliteyi yükseltmek istediğinizde yazıcının ayarlarıyla boğuşmaya başlarız. Çünkü yazıcının kalite ayarı çoğunlukla birkaç tıklama uzağımızdadır. Bu durum sizin de hoşunuza gitmiyorsa ve dokümanın bastırılacağı kaliteyi hızlı bir biçimde belirlemek istiyorsanız şöyle
yapabilirsiniz:

Öncelikle Denetim Masası’nı açarak Aygıtlar ve Yazıcılar simgesine çift tıklayın. Yazıcı Ekle simgesine çift tıklayarak yazıcı ekleme sihirbazını çalıştırın. Kullandığınız yazıcının bir kopyasını oluşturduktan sonra bu yeni yazıcıya sağ tıklayıp kalite ayarlarını istediğiniz gibi belirleyip kaydedin. Bundan böyle düşük kaliteli baskı yapmak için Yazdır penceresinde hazırladığınız bu yeni yazıcıyı seçmeniz yeterli olacaktır.

Kağıt Seçimi Önemlidir

Çeşitli kağıt çeşitlerinin baskı kalitesini etkilediğini herkes bilir. Örneğin fotoğraf çıktısı alırken parlak ve düz yüzeyli fotoğraf kağıdı kullanır, yazıcının baskı kalitesi ayarını maksimuma getiririz. Fakat herkesin bilmediği, lazer ve LED yazıcıların bu türdeki kağıtlardan hoşlanmadığıdır. Petrol – plastik bazlı olan lazer yazıcı toneri pürüzsüz Yüzeylerdeki bükülmelerden etkilenerek kolayca çatlama yapar. Lazer yazıcılar ısı kullanarak toneri sayfaya yapıştırırlar. Bu yüzden yüzeyi görece pütürlü ve fiberli dokuya sahip bir sayfa bükülmelere karşı toneri daha rahat korur. Mürekkep püskürtmeli yazıcılarsa pütürlü yüzeyleri sevmezler, bunun sebebi mürekkebin mikron büyüklüğündeki aralıklara dolarak görüntüyü donuklaştırmasıdır.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Etiketler:
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • inci alp:çok teşekkürler, o kadar kolay hallettim ki ben bi...
  • sabri bulut:harddiski çıkar sonra açma düymesine bas ps2 nin s...
  • admin:Hata nedir? Biraz bilgi verir misiniz?...
  • fatih incegöz:Windows 10 çalışmıyor lütfen yardım edermisiniz...
  • seyhmus:banada yardımcı olabilirmisin...
  • seyhmus:bnde aynı dertten muzdaribim yardımcı olabilirmisi...
  • Özcan uyar:Face hesabımi başka telofana geçeceğim için kapatt...
  • Harun:Elinize emeğinize sağlık. Şu bilgiyi ve şu güç bağ...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir