Disk Boot Failure insert System Disk and Press Enter Çözümü

Disk Boot Failure insert System Disk and Press Enter Çözümü

Bilgisayarınız açılış sırasında Disk Boot Failure insert System Disk and Press Enter hatası veriyorsa bunun bir çok nedeni olabilir. Bu makalemizde bu sorunu nasıl düzeltebileceğinizi anlatacağız. Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız halinde bilgisayarınız bu sorunla karşılaşmadan açılabilir ancak Disk Boot Failure insert System Disk and Press Enter sorunu devam edecektir. Peki bu sorunu nasıl çözeceksiniz. İşte bu sorunu nasıl çözebileceğinizle ilgili yazımız. İşte tavsiyeler…

Disk Boot Failure insert System Disk and Press Enter Sorunu ve Çözümü

İlk olarak bilgisayarınızın bağlantılarını kontrol etmelisiniz. Özellikle sabit diskinizin giriş portunu ve anakart’a giriş portlarını kontrol etmelisiniz. Sabit diskinizin bozuk olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Bilgisayarınızın tüm fiziksel kablo bağlantılarını kontrol ettikten sonra sabit diskinizi yeniden bağlayın ve sistemi yeniden başlatınız.

Eğer sorununuz halen devam ediyorsa BIOS önyükleme cihaz ayarlarınızı kontrol etmelisiniz. Bunun için bilgisayarınız açılırken Delete tuşuna basınız ve BIOS menüsüne giriniz. BIOS ayarlarından önyükleme yapmak istediğiniz diskleri seçiyorsunuz. Daha sonra değişiklikleri kaydet ve sistemden çıkış yapın. Sistemi yeniden başlatınız.

1) Bios’unuzu sıfırlayıp tekrar deneyiniz.
2) Sata Kablolarını kontrol ediniz.
3) İşletim sistemi kurmayı deneyiniz.

Disk Boot Failure insert System Disk and Press Enter hatasının üç temel sorunu bunlardır. Eğer bu üç temel sorunu hallettiyseniz büyük ihtimalle diskiniz bozulmuştur.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.