Dizüstü Bilgisayarın Modeli Nasıl Bulunur

Dizüstü Bilgisayarın Modeli Nasıl Bulunur

Laptop modeli bulma, dizüstü bilgisayarın marka ve modelini tespit etme. Dizüstü bilgisayarın modeli genelde bilgisayara format atıp yeniden kurulum yapıldığında elinizde driverler yok ise uygun sürücü driverleri aramak için ihtiyaç duyulur. Bir diğer neden dizüstü bilgisayarınızı yeni aldıysanız veya aradan uzun bir süre geçti ise bu zaman içerisinde model numarası unutulur ve cihaz ile ilgili araştırma yapmak istediğinizde bu bilgi size lazım olur. Tabi bu süre zarfında ekrandaki tanıtım reklamını ve cihazınız üzerindeki etiketleri sökmüş olduğunuzdan modelini bulmazsınız. Ancak sizlere bunun için bazı çözüm önerilerinde bulunacağız. İşte işinize yarayacak tavsiyeler…

Laptop Model İsmi Nasıl Bulunur

Dizüstü bilgisayarların model isimlerini bulmak için üç çeşit yöntem bulunuyor. Arka bölümünde bulunan bilgi kısmı Pil yani batarya kısmındaki bilgiler. Görsellerle anlatıma destek olacağız.

Dizüstü Bilgisayarın Arkasında

Bu en basit olan yoldur. Her dizüstü bilgisayarın arka kısmında bilgiler bulunur. Marka, model ve seri numarası burada yer alır. Hatta Windows lisansınızın KEY anahtarı dahi burada yer alır. Ancak eski dizüstü bilgisayarlarda korumalı bir çerçevenin arkası yerine doğrudan bir kağıtta bilgiler yer alır ve zamanla bu bilgiler aşınır okunmaz hale gelir. Peki böyle bir durumda ne yapacaksınız?

Dizustu-bilgisayar-arkasi

Dizüstü Bilgisayarın Pil Bölmesinin İçinde

Dizüstü bilgisayarınızın bataryası basit bir tırnakla sabit tutması sağlanır. Tırnağı çekerek kolaylıkla kaldırabilirsiniz. Bu bilgi bataryanın üzerinden de yazabilir.

laptop-Pil-bolmu

Dizüstü Bilgisayarın Arka Kapağın Altında

Dizüstü bilgisayarınızın arka kısmında çok sıkı kapatılmamış bir kapak bulunur. Model göre değişiklik göstermektedir. Bu modellerde bataryada bu kısımda bulunmaktadır. Kolayca açıp model numarasını buradan öğrenebilirsiniz.

laptop-kapak-alti

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir