Donanım Sürücülerini Otomatik Olarak Yükleme ve Güncelleme

Donanım Sürücülerini Otomatik Olarak Yükleme ve Güncelleme

Masaüstü bilgisayarlarınızı ve dizüstü bilgisayarlarınızın sürücülerini otomatik olarak taratıp yükleyebilir ve sürekli otomatik olarak güncel tutabilirsiniz. Günümüzde Windows işletim sistemli bilgisayarlarda kullanılan yazılımların önemli bir kısmını ücretsiz olanları oluşturuyor. Bu yazılımlardan bir kısmının neredeyse birkaç hafta aralıklarla güncellenmektedir. Çünkü sürekli çıkan donanımlara karşı performans artışı sağlamak için bunu yapması gerekiyor. Güncellemeler ile yazılımlara yeni özellikler ekleniyor, mevcut sürümlerdeki sorunlar gideriliyor ve bazı ince ayarlar ile daha kullanışlı hale getiriliyor. Tüm yazılımların güncellenip güncellenmediğini takip etmek tek tek uzun bir iştir. Böyle bir durumda devreye Soft2Base ve DriverPack Solution adlı yazılım devreye giriyor.

Soft2Base Nasıl Kullanılır

Kuruluma ihtiyaç duymayan Soft2Base yazılımı şu anda en sık kullanılan 61 adet ücretsiz yazılımı destekliyor. Çevrimdışı çalışabilme özelliği mevcut, böylece yazılımı kullanarak indirdiğiniz en güncel programları USB bellek ya da CD’ye aktarabilir ve farklı sistemlere kurulum gerçekleştirebilirsiniz. Soft2Base Windows sürümlerinin 32 bit ve 64 bit versiyonlarında sorunsuz çalışmaktadır.

İşaretli simgeye sahip olan yazılımlar işletim sisteminde kurulu değil. Yeşil simgeli yazılımlar işletim sisteminde güncel sürümün kurulu olduğunu belirtiyor. Pembe simge ise ilgili yazılımın güncellenmesi gerektiğini işaret ediyor. Pembe işaretli herhangi bir yazılımı seçtikten sonra “İnstall” butonuna tıklayın. Sol alt köşeden yazılımın dilini seçin. “Silent install” özelliği yazılımın indirildikten sonra otomatik kurulmasını sağlıyor. Programların güncel sürümlerinin indirilmesi internet bağlantı hızınıza bağlı olarak biraz zaman alabilir.

Soft2Base İndirme linki: http://www.soft2base.com/download

DriverPack Solution Nasıl Kullanılır

DriverPack Solution yazılımının iki farklı sürümü var. Lite sürümü kısıtlı özelliklere sahip, herhangi bir donanım sürücüsü içermiyor ve güncelleme işlemi için internet bağlantısına ihtiyaç duyuyor. Full sürüm ise yaklaşık 3 GB boyutunda ve internet erişimi olmayan sistemlerde sürücü kurulumu gerçekleştirebiliyor, bu sürüm Torrent sistemi üzerinden paylaşıma açılmış durumda ve indirilebilmesi için uTorrent tarzında bir istemci yazılım gerekli. Yazılımı kurarken birkaç web tarayıcı eklentisi ve bazı programları kurmak isteyip istemediğiniz soruluyor, bu seçenekleri devre dışı bırakın.

Yazılımı çalıştırdığınızda sade bir arayüze sahip olduğunu göreceksiniz. Ana pencerede bilgisayarınızın işlemcisi, sistem belleği, işletim sistemi sürümü ve sistemde kurulu antivirüs hakkında bilgi veriliyor. Dilerseniz sistem belleği testi yapabilir, diskinizi birleştirebilir ve işletim sisteminizde temizlik yapabilirsiniz. Güncelleme işlemi çok kolay bir şekilde halledilebiliyor.

DriverPack Solution İndirme Linki: http://drp.su/tr/

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.