Dosyalarda Metin Arama Programı

Dosyalarda Metin Arama Programı

Elinizde bulunan belgeler içerisinde aradığınız bir bölüm varsa tüm belgelerinizi tek tek açıp bakmak yerine adlı ücretsiz yazılım ile hem yüzlerce belgenin içerisinde arama yapabilir hem de istediğiniz bölümleri tekrardan düzeltebilirsiniz. Yazılım sayesinde aynı anda dosya içinde arama yapabilirken değişiklikte yapabileceksiniz. Özellikle dosyalarınız uzun içeriklere sahipse tek tek açıp ilgili bölümleri bulup düzeltmek sizin için bir hayli vakit kaybı olacaktır. Program sayesinde hızlı bir şekilde dosyaları tek tek açmak zorunda kalmadan bu işlemleri yapabileceksiniz.

Search And Replace Programının Detayları

NodeSoft’un Search And Replace adlı yazılım tek bir tıklama ile birden çok belgede metin arama ve değiştirme imkanına sahip. Program kurulum gerektirmiyor. Flaşbelleğinize atıp istediğiniz bilgisayarda çalıştırıp kullanabilirsiniz. Search And Replace yazılımı Windows XP, Windows Vista, Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemlerinin hem 32-bit hemde 64-bit sürümlerinde çalışmaktadır.

Uygulamanın ana ekranında uygulama işlev modları değiştirmek ve tercihlerine göre profiller oluşturmak için Dosya, Araçlar ve Profil butonları yer almaktadır. Bu bölüm İki kısma ayrılmıştır Adım 1 ve Adım 2 Sol tarafta Adım 1, Simple ve From..To iki sekme yer alıyor. İki çalışma modu bulunur; toplu arama ve değiştirme işlemi yer alırken Adım 2 dosyaları değiştirmek için nerede adlandırılmış ve değiştirilmesi gereken metni içeren dosya veya klasörleri belirleyebiliyorsunuz.

Eğer hem metin aramak hem de bu metini farklı bir metne çevirmek için metin bölümde sırasıyla eski ve yeni metni girin ve bu metin ile bulunan metni değiştirin. Sağ kenar çubuğu üzerinden dosyaları sürükleyin ve ardından Search – Ara butonuna tıklayarak sağ alt köşesinde bulunan Test Mode düğmesini değiştirin.

From..To sekmesinden yeni bir metin ile değiştirmek için başlangıç ve bitiş metni belirlemenizi sağlar. Eğer belirtilen belgelerde birden çok cümle değiştirmek istiyorsanız bu yararlıdır.

Sağ tarafta Specify Directory sekmesi bir üst klasöründe bulunan tüm dosyalarda metin değiştirmenizi sağlar. Ayrıca, aramaya alt klasörleri de dahil etmeyi seçebilirsiniz.

Search And Replace İndirme Linki

http://www.nodesoft.com/searchandreplace

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • obedeay:instagramda fotoğraf lar üzerine nasıl link ekleni...
  • Volkan aras:Whatsapp üzerinden yazbilirmisiniz azerbaycandayım...
  • Davut Selek:Lütfen kapatılan Facebook hesabımın tekrar açılmas...
  • Davut Selek:Herkese kapalı olan gereksiz adlı bir sayfamda yas...
  • selen:Norton Safe Web paralımı acaba...
  • Bora:Harici harddisk'e veri aktarırken aynı sorunla kar...
  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir