En İyi Laptop Markaları Sıralaması

En İyi Laptop Markaları Sıralaması

En iyi laptop markası ve fiyatı, en iyi dizüstü bilgisayar markası sıralaması, en iyi laptop markaları nelerdir? Bilgisayar markları arasında kıyasıya bir rekabet bulunmaktadır. Bu rekabetten dolayı sürekli olarak yeni ürünler piyasaya sürülmekte ve yeni özellikleri müşterilerine sunabilmek için adeta yarışmaktadırlar. Fakat buda bazı sorunlara yol açmaktadır. Ürünler ne derece kaliteli, ısınma sorunu, fiyat / performans durumu ve arıza oranı nedir? Gibi daha pek çok sorular kullanıcıların merak ettikleri arasındadır. Bu makalemizde dizüstü bilgisayarları değerlendireceğiz.

En çok Arıza Veren Laptoplar

En fazla arıza veren laptop sıralamasını en az verene doğru sıraladık, eldeki verilere göre durum şu şkilde;

HP, Getway, Acer, Lenovo, Dell, Applle, Sony, Toshiba, Asus

En fazla arıza veren Laptop markası HP, en az arıza verense Asus olmuştur.

Monstar: Oldukça kaliteli dizüstü bilgisayar üreten firma oyun ve performans bilgisayarları üretmektedir. Tabi ki bunu da fiyatlarına yansıtmaktadır. 1100$ ile 13000$ arasında cihazlar bulunmaktadır. (Puan = 10)

Apple: Apple kaliteli dizüstü bilgisayarlar üretmektedir ancak Mac işletim sistemine sahip olması ve fiyatının aynı özelliklere sahip olan diğer rakiplerinden pahalı olması nedeni ile pek tercih edilmemektedir. MAC işletim sistemi sadece bu cihazlara özel yazıldığı için performansı çok daha yüksektir. (Puan = 8)

Toshiba: Günlük kullanım için Toshiba ideal bir markadır. Bu markada kolayca kendinize uygun bir modelini bulabilirsiniz. Gerek tasarımı ve gerekse geçmişteki klavye ve touchpad sorunlarını düzeltmesi uygun bütçeli laptop markalarından biridir. Hafifliği ve dizaynıyla ideal laptop serileri bulunmaktadır. (Puan=8)

Asus: Özelikle mini Laptolarda ön plana çıkmayı başarıyor. En az arıza veren marka olması ise büyük avantaj sağlıyor. Dizüstü bilgisayarlarında karmaşık işlemler yapacak kullanıcılar için iyi seriler sunuyor. Gerek oyun severler gerekse incelik ve hafiflik arayanlar için modeller sunan Asus dizüstü bilgisayar modelleri fiyat yapısı ile tercih sebebi olmayı başarıyor. (Puan=9)

Dell: Dell en iyi markalar arasında yer almaktadır. Uzun süre kullanım ve sorunsuz bilgisayarlar sunmaktadır. Bunun en büyük nedeni Dell’in yalnızca bilgisayar ve server (Sunucu) üretiyor olması diyebiliriz. Markanın farklı teknolojilere dağılmaması oldukça önemli faktördür. Dell, başarısını büyük oranda fiyatının ucuzluğuna borçlu denilebilir. (Puan=9)

Sony: Sony teknolojik aletler konusunda kendisini ispat etmiş bir firmadır ancak dizüstü bilgisayarlar için aynı şey söz konusu değil. Fiyatlarının rakiplerine göre yüksek olması nedeni ile fazla tercih edilmiyor. Performans açısında oldukça iyi seriler sunuyor. Dizüstü bilgisayarınızda olası bir memnuniyetsizlikte yetkili servisin anında geri dönüş yapması, iade kabul etmesi gibi pek çok nedenden dolayı tercih edebilirsiniz. (Puan=8)

Lenovo: Son yıllarda yükselişini sürdüren markalar arasında yer almaktadır. Gerek dizaynı gerekse donanımıyla kullanıcılara en iyi seçenekleri sunuyor. Oldukça ince ve hafif pek çok modeli kullanıcıya sunuyor. Ucuz fiyatlı modellerin yanı sıra oldukça pahalı performans bilgisayarları da sunuyor. (Puan=9)

Samsung: Cep telefonu ve diğer ürünlerde yakaladığı başarıyı dizüstü bilgisayarlar için yapabilmiş değil. Bunun en büyük nedeni ürettiği dizüstü bilgisayarların işletimcilerinin çok güçlü olmaması ve ses çıkışındaki yetersizliktir. Eğer günlük kullanımınıza uygun bir dizüstü bilgisayarlar arıyorsanız düşünebilirsiniz. (Puan=5 )

Casper: Yerli bilgisayar şirketi olması nedeni ile medyada sıklıkla reklamları çıkmaktadır. Ürünü satın almak istediğinizde satıcı size şöyle bir cümle kuracaktır. “Casper artık eski Casper değil” işte bu cümle bile insanı korkutmaya yetiyor. Kötü bir geçmişe sahip ancak yeni ürünlerinde oldukça kaliteli seriler üretti. (Puan=5)

HP: Çok iyi seriler üretse de geneli için aynı şeyi söylemek maalesef mümkün değil. En çok arıza veren seriler bu markadan çıkıyor. HP dizüstü bilgisayar haricinde başka ürünlerde çıkartıyor. Özellikle ucuz serileri ile piyasada yer edinmektedir. (Puan=4)

Acer: En çok arıza veren bir diğer markada Acer’dır. En çok satılan bilgisayar markalarından biri olmasını fiyatının uygunluğu ve bilgisayar tasarımının göze hitap etmesiyle yakalamıştır. Bir çok kullanıcı ısınma ve performansından şikayetçidir ancak yine de yükselişini devam ettirmektedir. (Puan=4)

Not: Puanlama 10 üzerinden yapılmıştır.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (2 Yorum)

  1. Filiz Alok dedi ki:

    Gerçekten mi Monster patladimi!

  2. Monstar dedi ki:

    Monstar o kadar iyiki :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Patladı gitti.

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar