Flac Uzantılı Dosyaları Açan Program

Flac Uzantılı Dosyaları Açan Program

uzantılı dosyalar nasıl açılır, dosyaları nasıl çalıştırılır, dosyaları açmak için ücretsiz program… İnternetten dosya indirirken dosyaların uzantılarına pek dikkat etmeyiz. Çünkü istediğimiz dosyayı bulduktan sonra biran önce indirmek isteriz. Ancak bazen sürprizlerle karşılaşırız ve dosya formatından dolayı dosyayı çalıştıramayız. Özellikle son zamanlarda artan uzantılı dosyalar kullanıcılara sorun çıkartıyor. Dosyanızın uzantılı olduğunu anlamak için yapmanız gerekenler şunlar: Dosyanın üzerine geliyorsunuz ve sağ tık yapıyorsunuz açılan menüden Özellikler seçeneğine tıklıyorsunuz. Genel sekmesi altında bulunan Dosya Türü kısmında yazacaktır.

Flac Nedir

Flac, Free Lossless Audio Codec kelimelerinin kısaltılmış halidir. Flac açılımı itibari ile ücretsiz ve en az kayıpla ses çözücüsü anlamına gelir. Müzik dünyasında en çok kullanılan format MP3 türüdür. Ancak MP3′ler her ne kadar kaliteyi koruyarak sıkıştırma yapsa da Flac çok daha kalitelidir. Flac verdiği ses çok iyidir ancak MP3 kadar kullanışlı değildir bu nedenle çok yaygın kullanılmıyor.

Flac Nasıl Kullanılır?

Yazılımı şu şekilde kullanabilirsiniz. Yazılımı çalıştırın daha sonra Add Files butonuna tıklayarak Flac uzantılı dosyayı seçin. Decode butonuna tıklayın ve açılan DOS ekranı kapandığında işleminiz tamamdır.

FLAC İndirme:

http://flac.sourceforge.net/download.html

VLC Player (VideoLAN) İndir

VLC, özgür ve açık kaynak kodlu, platformlar arası, bir ortam oynatıcı ve çatısıdır. Çeşitli DVD, CD, VCD ortamları ile hemen hemen tüm ortam dosyalarını ve akış iletişim kurallarını oynatabilir.

http://www.videolan.org/vlc/

Winamp İndir

Program, bilgisayarınızdaki tüm medyayı organize etmenin ve oynatmanın ve çevrimiçi müzik mağazasından alışveriş yapmanın keyfini çıkarmanıza imkan sunuyor.

http://www.winamp.com

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Sizin öneriniz nedir? Yani kullanıcı bataryayı kul...
  • Cengiz:Lityum iyon pilleri, boş bir şekilde saklarsanız, ...
  • admin:https://www.blogger.com/forgot.g linkine tıklayın....
  • Eda:3 yıl önce bi blog açmışım ve bir şeyler karalamış...
  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir