Format Factory Nasıl Kullanılır

Format Factory Nasıl Kullanılır

Format Factory ister müzik, ister film ve ister resim olsun herhangi bir dosyayı kolaylıkla farklı bir formata dönüştürmenize yarayan ücretsiz bir programdır. Program ile video dosyalarını MP4/3GP/MPG/AVI/WMV/FLV/SWF formatlarına, müzik dosyalarını MP3//WMA/MMF/AMR/ OGG/M4A/WAV formatlarına ve resim dosyalarını JPG/ BMP/PNG/TIF/ICO formatları arasında dönüştürmek son derece basit. Bunlar dışında DVD’leri bilgisayarınıza atabilir veya MP4’e dönüştürdüğünüz belgeleri iPod/iPhone/PSP/ BlackBerry cihazlarınızda kullanabilirsiniz. Tüm bunların yanında programın Türkçe olması da bir başka artısı. Programı kullanmaya başlamak için aşağıdaki adresten indirip bilgisayarınıza kurun.

Başlamak için programı açın ve sol kısımdaki pencereden kaynak dosyanızı dönüştürmek istediğiniz formata tıklayın. Örneğin bir Avi dosyasını FLV dosyasına dönüştürecekseniz “Tümünü FLV” seçeneğine tıklayın veya bir ses dosyası üzerinde çalışacaksanız önce ses sekmesini açın ve ardından kaynak dosyanızı dönüştürmek istediğiniz formatı seçin. Seçimi yaptıktan sonra açılacak pencerede tek bir belge dönüştürecekseniz “Tüm Dosyalar” düğmesine veya bir klasör içerisindeki belgelerin tamamını dönüştürecekseniz “Klasör Ekle” düğmesine ve ardından ekleyeceğiniz belgeleri seçip “Tamam” düğmesine tıklayın.

Bir önceki adımdan sonra yine ana pencereye döneceksiniz. Dönüştürülen dosyaların yerini kendiniz belirlemek isterseniz “Seçenek” düğmesine tıklayın ve “Çıktı Klasörü” kısmına istediğiniz dizini girin. Dönüştürmeye başlamak için “Başla” düğmesine tıklamanız yeterli. Dosya boyutuna bağlı olarak kısa bir süre içerisinde dönüştürme işlemi tamamlanacaktır.

Aşağıdaki işlevleri sağlar:

MP4 / 3GP / MPG / AVI / WMV / FLV / SWF’ye.
MP3 / WMA / AMR / OGG / AAC / WAV’a.
JPG / BMP / PNG / TIF / ICO / GIF / TGA’ya.
Rip DVD video dosyasına, Rip Music CD ses dosyasına.
MP4 dosyalarını iPod / iPhone / PSP / BlackBerry formatını destekler.
RMVB, Filigran, AV Mux’u destekler.

Format Factory İndirme Linki: http://www.pcfreetime.com/public/FFSetup4.1.0.0.exe