Fotoğraf ve Videolar ile Profesyonel Slayt Gösterisi Hazırlama

Fotoğraf ve Videolar ile Profesyonel Slayt Gösterisi Hazırlama

Günümüzde video siteleri ve sosyal medya sitelerinin artması ile birlikte sunum tarzında videolarda arttı. Film, Video ve Slayt Gösterisi Hazırlama yazılımı olan ve ücretsiz bir program olan Ezvid, son derece kolay kullanımı ve kullanıcı dostu arayüzü sayesinde hiç zorluk yaşatmıyor. Kullanım stili özellikle sürükle bırak tarzı kullanım kolaylığı sunuyor. Tek bir tıklama ile bilgisayarınız içerisindeki video ve resimleri seçerek, otomatik olarak program ile görüntüleyebilirsiniz. Sonrasında istediğiniz şekilde yazılar, müzikler ve çeşitli animasyonlar ile slayt gösterilerinizi profesyonel şekilde hazırlayabilirsiniz.

Ezvid Nasıl Kullanılır

Son yıllarda başarılı ve yüksek çözünürlükte fotoğraflar çekebilen kameralarla donatılmış akıllı telefonların ve kompakt dijital fotoğraf makinelerinin sayısının giderek artmasıyla birlikte hayatımızın birçok anını ölümsüzleştirme alışkanlığına sahip olduk Bu fotoğraflar elbette sadece cihazlarda depolanmıyor, kimi kullanıcılar Facebook gibi sosyal ağlarda paylaşırken kimileri müzik ve geçiş efektleri içeren video slayt gösterileri hazırlayıp YouTube gibi video paylaşım sitelerine yüklemeyi tercih ediyor. Windows işletim sistemleriyle uyumlu olan Ezvid isimli ücretsiz yazılım fotoğraf ve videolarınızı kullanarak etkileyici video slayt gösterileri oluşturmanızı ve YouTube’a kolaylıkla yüklemenizi sağlıyor. Yazılımın Windows Movie Maker aracına iyi bir alternatiftir.

Slayt gösterisinde kullanmak istediğiniz fotoğrafları ve videoları seçmek için Add pictures and videos butonuna tıklayın. Karşınıza gelen pencereden eklemek istediğiniz fotoğrafları tek tek ya da toplu olarak seçebilirsiniz. Eklediğiniz fotoğrafların ve videoların sıralamasını sürükleyip bırakarak değiştirebilirsiniz. Fotoğrafların slayt gösterisindeki görünme sürelerini de değiştirme imkanı sunuluyor.

Slayt gösterisine metin eklemek için sağ bölümde yer alan T harfi şeklindeki simgeye tıklayın. Karşınıza gelen pencerede gösteriye eklemek istediğiniz metni yazın. Metinin fontunu ve rengini değiştirme imkanı var. Ayrıca arkaplan rengini değiştirme şansı da mevcut. Boyut belirleme seçeneği ise sunulmamış, girdiğiniz metnin uzunluğuna uygun şekilde yazı boyutu otomatik belirleniyor.

Slayt gösterisine ses kaydı eklemek için sağ bölümdeki, mikrofon şekline sahip Record voice seçeneğine tıklayın. Uygulamada ilginç şekilde kullanıcıların kendi MP3 müziklerini kullanma olanağı yok, uygulama bünyesinde telif hakkı sorunları bulunmayan müzikler hazır. Slayt gösterisine bu müzikleri ekleme ya da doğrudan ses kaydı dahil etme olanağı sunuluyor. Bu arada PNG, JPEG, BMP görselleri ve MOV ile AVI video dosyalarını desteklemektedir.

Slayt gösterisini hazırladıktan sonra sol üst bölümdeki Title kutucuğuna videonun adını, Description kutucuğuna video hakkındaki açıklamak istediğiniz bilgileri, Keywords kutucuğuna etiketleri girip Category menüsünden videonun kategorisini seçin. Ardından sağ alt köşedeki Upload to Youtube butonuna tıklayın. Karşınıza gelen penceredeki YouTube lisans sözleşmesini onaylamak için Yes seçeneğini kullanın. Daha sonra Google hesabınızın e-posta adresi ve parolasını kutucuklara yazıp Sign in butonuna tıklayarak oturum açın. Allovv Access’e tıklayarak Ezvid programının YouTube hesabınıza erişimine onay verin. Video oluşturulacak ve daha sonra YouTube’a yükleme işlemi gerçekleştirilecektir. Bu aşamalar sistem bileşenleriniz ve internet bağlantı hızınıza bağlı olarak biraz zaman alabilir.

ezvid İndirme Linki

https://d8iqr6rrckgw5.cloudfront.net/download/ezvid0982d.exe

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Zehra:Merhabalar benim telefonum format oldu YouTube kan...
  • Muhammed polat:Sizde varmı bu fotoğraf makineden almak istiyorum...
  • Muhammed polat:Nereden aldınız acaba bilgi verebilir misiniz yada...
  • Nurcan:Hesabimi sildim şimdi geri alamıyorum...
  • Mahmut KüRDÜ:Hesabımın tekrar açılmasını rica ediyorum lütfen ç...
  • efe:bazı filmleri otomatik almıyor. diyelim 300 filmin...