Fotoğraftaki Saç Rengi Nasıl Değiştirilir

Fotoğraftaki Saç Rengi Nasıl Değiştirilir

Resimlerdeki saç renginizi profesyonel biçimde değiştirmek elinizde, Photoshop yazılımını kullanarak fotoğraflarınızdaki saçlarınızı beğenmediyseniz rengini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Saçlarınızı boyatmadan önce acaba yakışır mı diye düşünmek yerine bu yazılımı kullanarak saçlarınıza istediğiniz rengi verip nasıl olmuş diye önceden kontrol edebiliyorsunuz. Saç boyatmak, daha sonra tekrardan eski rengine geri getirmek oldukça uzun ve zahmetli bir iş olduğu kadar ekonomik bir külfettir. Oysa bu sorunu halletmek için bilgisayarınız ve Photoshop yazılımı yeterlidir.

Photoshop ile Saç Rengi Nasıl Değiştirilir

İlk olarak ilgili resmi Photoshop yazılımı ile açıyorsunuz ve soldaki araçlardan Polygonal Lasso Tool aracını seçip rengini değiştireceğimiz bölgeyi seçiyoruz.

polygonal-lasso-tool

 

polygonal-lasso-tool-ile-secilmis-resim

Seçim işi tamamlandıktan sonra Yeni bir Layer (katman) oluşturuyorsunuz.

photoshop-new-layer

Brush Tool (Fırça) aracını seçerek seçtiğiniz bölgeyi beyaz renge boyuyorsunuz.

beyaza-boyanmis-sac

Daha sonra katman oluşturduğunuz bölümde katmanın özelliğini Soft Light olarak değiştiriyorsunuz.

photoshop-soft-light

Şimdi saça rengini vereceğimiz bölüme gidiyoruz. Menüyü kullanarak Image -> Adjustments -> Hue/Saturation… (CTRL + U) yolunu izliyorsunuz. Karşınıza renk çubuklarının olduğu yeni bir pencere çıkacaktır. Burada yer alan Colorize kutucuğuna tıklayıp renk çubuklarına değer vererek istediğiniz rengi verebilirsiniz.

photoshop-degistirilmis-sac-rengi

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.