Geri Dönüşüm Kutusu Boşaltma Sorunu ve Çözümü

Geri Dönüşüm Kutusu Boşaltma Sorunu ve Çözümü

diğer bir tabirle çöp kutunuzun içerisindeki artık dosyalarınızı boşaltamıyorsanız. Sistem dosyalarınızın bazılarının zarar görmesinden kaynaklanmaktadır. Bilgisayarınıza virüs veya benzeri bir casus yazılımın bulaşmadığından emin olmalısınız. Antivürüs programınızla sisteminizi taramalısınız. Eğer ücretsiz bir antivirüs programı kullanıyorsanız ücretli bir antivirüs programının deneme sürümüyle de bu işlemi kolayca ve para ödemeden halledebilirsiniz.

Sistem taramasından sonra Geri Dönüşüm Kutusunu boşaltamamanızın nedeni casus yazılımlar değil ise sistem dosyalarınızın zarar görmesinden kaynaklandığındandır.

İlk iş olarak Başlat menüsünden Tüm Programlar/Donatılar/Komut istemcisi’nin üzerinde gelerek sağ tık yapıyorsunuz ve Yönetici olarak çalıştırıyorsunuz. Açılan komut istemcisi yönetici haklarına sahip bir komut işlemcisi olacaktır. (Elevated Command Prompt)

Komut satırına rd /s /q C:\$Recycle.bin yazın ve Enter tuşuna basınız.(burada dikkat etmeniz gereken ise Windows işletim sisteminiz farklı bir sürücüde ise C: yerine Windows’unuzun yüklü olduğu sürücüyü seçiyorsunuz.) Masaüstünde boş bir alanda sağ tıklayınız ve açılan menüden Yenile sekmesine tıklayınız. Masaüstünüzde boş çöp kutunuzun oluşmuş olması gerekir. Daha sonra aynı adımları sahip olduğunuz tüm sürücüler için yapınız.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Seckin taş:İki feisburk hesabım var öncekine nasıl dönüş yapa...
  • inci alp:çok teşekkürler, o kadar kolay hallettim ki ben bi...
  • sabri bulut:harddiski çıkar sonra açma düymesine bas ps2 nin s...
  • admin:Hata nedir? Biraz bilgi verir misiniz?...
  • fatih incegöz:Windows 10 çalışmıyor lütfen yardım edermisiniz...
  • seyhmus:banada yardımcı olabilirmisin...
  • seyhmus:bnde aynı dertten muzdaribim yardımcı olabilirmisi...
  • Özcan uyar:Face hesabımi başka telofana geçeceğim için kapatt...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir