Görünmez Klasör Nasıl Yapılır Oluşturma

Görünmez Klasör Nasıl Yapılır Oluşturma

Klasörler dosyalarınızı sakladığımız daha sonradan bulunması kolay hale getirebildiğiniz dizinleridir. Klasörler sayesinde dosya arşivinizi kategorize edebilir ve aradığınız dosyayı kolayca bulabilirsiniz. Ancak klasörlerinizi gizleyebilir veya görünmez yapabilirsiniz. Daha çok hayalet klasör olarak da bilinen bu yöntemin gizli klasörden şöyle bir farkı vardır. Gizli klasörleri klasör seçenekleri bölümünden gizli dosya ve klasörleri göster seçeneğine tıkladığınızda gizlemiş olduğunuz klasör görünür hale gelecektir. Ancak hayalet klasör görünmez olmaya devam eder.

Hayalet Klasör Nasıl Yapılır

Hayalet klasör yaparak başkaları tarafından görünmesini istemediğiniz klasörlerinizi görünmez hale getirebilirsiniz. Bu oldukça güvenli bir yöntemdir. Klasörlerinizi şifrelemenin yanı sıra görünmez yaparak da güvenli hale getirebilirsiniz. Klasörünüzü şifrelediğiniz zaman bu şifre zorda olsa kırılabilir ancak görünmez yaptığınızda yani ortada şifresi kırılacak bir klasörünüz olmadığında klasörünüzün güvenliği bir miktar daha artırmış olursunuz.

Adım adım hayalet klasör yapmayı anlatacağız. Sağ tık yapıyorsunuz ve Yeni sekmesinden Klasör seçeneğine tıklıyorsunuz. Daha sonra oluşturduğunuz bu klasörün isim kısmına gelerek alt+0160 yazıyorsunuz böylece klasör ismi görünmez hale geliyor.

Klasörünüzün ismi artık görünmez şimdi sıra klasörün kendisini görünmez yapmaya geldi. Bu işlemde gayet basit, kolayca yapabilirsiniz. Klasörün üzerine gelip sağ tıklıyorsunuz ve açılan menüden özellikler sekmesine tıklıyorsunuz. Açılan pencereden üst sekmeden özelleştir sekmesine geliyorsunuz buradan simge değiştir butonuna tıklıyorsunuz. açılan simgeler listesinden görünmez saydam bir simge var bunu bularak işlemi tamamlıyorsunuz. Klasörünüzün bulunduğu yeri unutmayınız.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Yasemin Dilan:Faydalı programlar, teşekkürler. usb virüs temizle...
  • melda taptık:blogcu.com da şifremi ve kullanıcı adımı hatırlamı...
  • Hero_emiya:Ben notebookumu açıp temizledim fakat temizleme so...
  • toygar:kapatılan face hesaplarını açan varsa benimle ilet...
  • tolga:1 saatir arıyorum yok regeditten oraya gir buraya ...
  • Emir:Çok teşekkürler...
  • Ayşenur:hiç bir işime yaramadı youtube bu sekilde değilki ...
  • Servet:Merhaba; Ben sam broadcaster pro kullanıcısıyım ...