Harddiskin Seri Numarası Nasıl Değiştirilir

Harddiskin Seri Numarası Nasıl Değiştirilir

HDD seri numarası değiştirme programı, Harddiskin seri numarasını öğrenme, HDD seri numarasını alma, Eğer harddiskiniz bilgisayarınıza takılı değilse seri numarası ön yüzeyinde yazmaktadır. Ancak sabit diskinizin bilgisayar takılı olması halinde kasayı açmanız gerekir buda garanti durumunu etkileyebilir. Yani kasanın açılması cihazınızın garanti kapsamının dışında kalmasına neden olur. Birazdan tanıtacağımız program ile harddiskinizin seri numarasını değiştirebilirsiniz.

Bazı programlar lisanslama işlemi Harddisk (HDD) seri numarasına göre lisanslama yapmaktadır. Bilgisayarınıza format attığınızda ise Harddiskiniz artık yeni bir seri numarasına sahip olmuş olur. Buda yeni bir lisans satın almanız anlamına geliyor. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için harddiskinizin seri numarasını öğrenip bir yere not emeniz daha sonra ise format attığınızda yani tekrardan seri numarasını eski haline getirebilirsiniz.

Hard-Disk-Serial-Number-Changer

Değiştirdiğiniz bu numara üreticisi tarafından belirlenen donanım seri numarası değildir, donanım seri numarası değeri değişmez. Bu ücretsiz program Windows sürümlerini desteklemektedir. Program çok küçük boyutludur ve bir USB Flash diskten doğrudan çalıştırabilirsiniz.

Hard Disk Serial Number Changer

http://www.xboxharddrive.com/freeware.html

Yorumlar

Yorum (1 Yorum)

  1. Servet dedi ki:

    Merhaba;
    Ben sam broadcaster pro kullanıcısıyım bu program aşırı pahalı bende deneme sürümünü kullanıp Süresi dokunca hard reset atıp tekrar kullanmak zorunda kalıyorum acaba bunun bir çaresi varmı varsa lütfen bana yardımcı olun şimdiden teşekkür ederim

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.