Her Açılışta disk taraması Scandisk İptal etme

Her Açılışta disk taraması Scandisk İptal etme

Bilgisayarınızın diskinde bad sektörlerin oluşması veya sistem dosyalarınızın bazılarının bozulması nedenleri ile bilgisayarınız her aşılışta Windows otomatik olarak dosyalarınızı tarar. Hata var ise rapor sunulur. Ancak bu istenmeyen bir durumdur. Bilgisayarınız her açılmasında, taramayı ilk saniyelerde iptal etmediğiniz halde uzun bir tarama yapar. Buda istenmeyen bir durumdur. Uzunca bir vakit kaybına neden olur. Bu durumdan nasıl kurtulacağınızı adım adım anlatacağız.

Başlat menüsünden Çalıştır’a tıklıyorsunuz. Açılan ekrana “regedit” yazıyorsunuz. Kayıt Defteri Düzenleyicisi açılacaktır. Daha sonra aşağıdaki kayıt anahtarına ulaşıyorsunuz.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager

Burada “bootexecute” buluyorsunuz. Çıkabilecek bir aksiliğe karşı ilk önce yedekleme yapıyoruz. “Bootexecute” tıkladığınızda Dosya açılan menüden Ver tıklayarak masaüstünüze kaydediniz. Daha sonra “bootexecute” çit tıklayarak değer verisi kısmını siliyorsunuz. Tamam’a tıklayıp bilgisayarınızı yeniden başlatınız. Olası bir hata durumunda masaüstüne aldığınız yedeğe çift tıklayarak geri eski haline getirebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.