İki İşletim Sistemi Menüsüne Ayarlama

İki İşletim Sistemi Menüsüne Ayarlama

Windows açılışta iki işletim sistemi seçeneğini geri getirmek için ücretsiz EasyBcd adlı yazılımı kullanacağız. Örneğin bilgisayarınızda aktif olarak Windows 7 işletim sistemini kullanıyorsunuz farklı bir bölüme de Windows 8 yada bir başka işletim sistemi yüklediniz açılışta da size sormadan Windows 8 açılıyor. İşte bu durumda EasyBcd adlı yazılımı kullanarak bu sorunu kolayca halledebilirsiniz. Küçük ve ücretsiz olması programın kullanımlığını artırıyor. Bir işletim sisteminden diğerini rahatça yönetmenize imkan tanıyabilen bu yazılım ile artık sisteminiz çok daha hızlı bir şekilde çalışma imkanına sahip olacak. Ancak program kullanımı oldukça kolaydır. Fakat biz yine de resimli olarak detayları ile göstereceğiz.

EasyBCD yazılımı boot yöneticisi için bir arabirim oluşturuyor ve dilediğimiz ekleme, çıkarma ve düzenleme işlemlerini de yapabilirsiniz. Yedekleme, 64-bit sürücü kontrolünü pasifleştirme, RAM ve CPU kullanımını limitleyebilme, MBR yapısını kurtarabilme gibi düzenlemeler yapabilirsiniz.

EasyBCD Programı Nasıl Kullanılır

EasyBCD programını çalıştırabilmek için bilgisayarınızda Framework yazılımının yüklü olması gerekiyor. Bu nedenle ilk önce Microsoft’un sitesine girerek yazılımı yükleyiniz.

Framework İndirme Linki

http://www.microsoft.com/tr-tr/download/details.aspx?id=21

Daha sonra EasyBCD adlı yazılımı yükleyebilirsiniz.

EasyBCD İndirme Linki

http://neosmart.net/EasyBCD/

burada yazılımın iki işletim sistemi seçme ayarlarını nasıl yapabileceğinizi tarif edeceğiz. aşağıdaki resimdeki belirtilmiş bölümleri izleyeniz.

EasyBcd

EasyBcd-2

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.