İki Tane Güç Kaynağı Nasıl Takılır Resimli Anlatım

İki Tane Güç Kaynağı Nasıl Takılır Resimli Anlatım

Bilgisayarın olarak bilinen montajı nasıl yapılır adım adım anlatacağız. iki güç kaynağını birbirine bağlamanızı sağlayan kablolar hazır olarak da var. Ancak bunlar çift takılmasına destek veren kasalarla beraber hazır olarak geliyor. Piyasada bulup satın almanız oldukça güç. Üstelik bulduğunuzda sandığınızdan pahalıya da mal olabilir.


Çalışmamız sırasında hali hazırda kullanmakta olduğumuz güç kaynağını kasanın içerisinden söktük. Kabloları birbirine bağlama işlemini yaptıktan sonra bir tanesini yerine tekrar takacağız. Diğer güç kaynağını da sabit disklerin alt kısmındaki boşluğa yerleştireceğiz.

Birbirine bağlamamız gereken kısım bu iki enerji soketi. Korkulacak bir şey yok. Bu soketlerden biri montaj sonrasında anakarta takılacak. Anakarttan sistem açılma sinyali geldiğinde diğer güç kaynağı da aynı anda çalışmaya başlayacak. Böylece tüm donanımlara aynı anda enerji sağlanacak.

Bir soketteki yeşil-siyah kabloyu, diğer sokettekine kutupları karıştırmadan bağlayacağız. Güç kaynağı elektriğe bağlıyken bu iki uç birleştirildiğinde güç kaynağı devreye girer. Bağlantı sağlandığında böylece diğer güç kaynağı da devreye girecek.

Elimizdeki elektrik kablosunun iki ucunun da uçlarını açıyoruz. Burada hangi kablonun hangi renge geleceğine tekrar dikkat edin. Ucu 10 mm’den biraz daha kısa açmanız yeterli olacaktır. Şimdi sırada kabloyu kutupları şaşırmadan soketin içine sokmak var.

Kabloların uçlarını burgu yaptıktan sonra artık kolay bir şekilde soketin içindeki iletkenlere teması sağlayabiliriz. Bu kısımda zaten bir tane yeşil kablo var. O yüzden endişe etmenize gerek yok. Siyah olarak da hemen yeşilin bitişiğindeki kabloyu tercih edebilirsiniz.

Kablonun yerinden çıkmaması için elektrik bandı kullanarak gerekli sağlamlaştırma işlemlerini yapıyoruz. isteyenler silikon tabancası kullanarak soketlerin içine biraz silikon sıkabilir ya da cımbızla soketi sökerek iletkenlere lehim yapabilir. Bu noktada sağlamlık büyük önem taşıyor.

Yeşilin ve siyahın diğer soketteki karşılığına aynı işlemi yapıyoruz, diğer soketide bantlıyoruz ve böylece iki güç kaynağı birbirine bağlı hale geliyor. Sonrasında kasanın içine montajı sağlıyor ve donanımlarımızı bağlıyoruz. Artık çok çok daha güçlüyüz!

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Silver:Zaten hayatimizda tonlarca sifre var b.k var gibi ...
  • Anonim:Android mi Sürümü kaç...
  • Osman:Bu bilgiyi arıyordum. 5 blogumu da diğer maile dev...
  • Gözde:Lütfen yardımcı olun gozde.2811@hotmail .com bu ad...
  • Gzde:Bana ulaşabilir misiniz? Lütfen silinen facemi tek...
  • obedeay:instagramda fotoğraf lar üzerine nasıl link ekleni...
  • Volkan aras:Whatsapp üzerinden yazbilirmisiniz azerbaycandayım...
  • Davut Selek:Lütfen kapatılan Facebook hesabımın tekrar açılmas...
  • Davut Selek:Herkese kapalı olan gereksiz adlı bir sayfamda yas...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir