seo dersleri

İki Windows İşletim Sisteminden Biri Nasıl Kaldırılır

İki Windows İşletim Sisteminden Biri Nasıl Kaldırılır

Yeni işletim sistemi kullanıcılara sunulduğu zaman bir çok kullanıcı eski işletim sistemini bırakmamaktadır. Bunun en büyük nedeni de eski alışkanlıklarıdır. Bir çok kullanıcı ilk başlarda her iki işletim sistemini birlikte kullanırlar. Bu şekilde hem sorunsuzca çalışan yeni kullanıcının elinin altında hazır halde bulunuyor hem de temiz kurulmuş yeni elde edilmiş oluyor. Sisteminizde bu şekilde iki işletim sistemi kuruluysa bir süre sonra iki işletim sisteminden birini kaldırmak isteyebilirsiniz. Bu genelde eski oluyor çünkü zamanla kullanıcı yeni ’a alışmaya başlıyor.

NanWick Windows Uninstaller Programı

Windows işletim sistemlerinde bu işlemin pratik şekilde gerçekleştirilebilmesini sağlayan bir seçenek bulunmuyor. Genellikle boot menüsünde düzenlemeye gidilerek kaldırılmak istenen Windows siliniyor, ardından bu işletim sisteminin kumlu olduğu disk bölümü biçimlendiriliyor. Bu işlemi daha pratik şekilde halletmek için NanWick Windows Uninstaller adlı ücretsiz yazılımı kullanabilirsiniz.

NanWick Windows Uninstaller Nasıl Kullanılır

NanWick Windows Uninstaller yazılımı oldukça sade bir arayüze sahip. Yazılımı çalıştırdıktan sonra sistemde kurulu olan Windows işletim sistemlerinin tespit edilmesi gerekiyor. Bunun için “Scan” butonuna tıklayın. Kurulu işletim sistemleri listelendiğinde kaldırmak istediğiniz Windows versiyonunu seçin ve “Uninstall” butonunu kullanın. Yazılımın çalıştırıldığı işletim sistemini kaldırmak elbette mümkün değil. Yazılımı çalıştırmadan önce bu konuya dikkat etmelisiniz. NanWick Windows Uninstaller yazılımı Windows Vista, Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemleriyle sorunsuzca kullanılabiliyor. Yazılımın iki işletim sisteminden birini kaldırmak isteyen kullanıcılar için büyük kolaylık sağlamaktadır.

NanWick Windows Uninstaller İndirme linki
http://nanwick.googlecode.com/files/NanWick%20Windows%20Uninstaller.exe

Konu İle İlgili Görüşlerinizi Buradan Paylaşabilirsiniz.

facebook twitter youtube google+ feedburner feedburner