İkinci Monitör Sorunu ve Çözümü

İkinci Monitör Sorunu ve Çözümü

İkinci monitör tamamlanamıyor sorunun çözümü, bilgisayarınıza çift monitör bağlamak istediğinizde görüntü alamıyorsanız, genellikle sonradan takılan ikinci monitörde diğer ile bütünlük kuramama sorunu en sık karşılaşılan sorunlardandır. Bilgisayarınıza ikinci monitör eklemek için birden çok monitörü destekleyen ekran kartına sahip olduğunuza emin olmalısınız. Video kartınızın birden çok monitörü destekleyip desteklemediğini anlamanın en kolay yolu ise bilgisayarınızın arkasına bakıp kartınızda monitörlerinizi bağlamak için iki video bağlantı noktası olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

İkinci Monitör Ekleme ve Sorun Giderme

Video kartınızın ikinci monitörü desteği olduğundan emin olduktan sonra ekleme için bilgisayarınızı ve monitörünüzü kapatıp gerekli bağlantıları yaptıktan sonra Windows işletim sisteminiz otomatik algılaması gerekiyor. eğer sorun yaşarsanız aşağıdaki adımları izleyiniz.

İlk olarak en güncel ekran kartı sürücüsünü indirip işletim sisteminize yükleyin. Birçok sistemde varsayılan Windows sürücüsü aktif olduğu için bu sorunla karşılaşılıyor. ikinci adımda Denetim Masası ve Aygıt Yöneticisi‘ne erişerek ikinci monitörün sürücüsünün aktif olup olmadığını kontrol edin. Bazı portları – DVI adaptörü kullanımında çalışmayabiliyor, eğer ekran kartını da iki adet DVI portu bulunuyorsa her İki portla da deneme yapın. Ekran kartı sürücüsünde tüm ayarlar olması gerektiği gibiyse Windows ayarlarının doğru şekilde yapılandırıldığından emin olun.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar