İOS ve Android Tablet PC Windows 8 Kurma

İOS ve Android Tablet PC Windows 8 Kurma

Tablet bilgisayarınıza Windows 8 Kurabilirsiniz. Microsoft’un dokunmatik cihazlar için geliştirdiği işletim sistemi olan Windows 8 deneyimini Android veya İOS kullanan Tablet PC’nizde kullanma imkanına sahipsiniz. Normal şartlarda Tablet PC’nize Windows 8 işletim sistemi kurma imkanına sahip değilsiniz. Bu nedenden dolayı bilgisayarınıza sanal olarak Windows 8 işletim sistemi kuracağız. Eğer Tablet PC’nizin teknik özellikleri düşük ise Windows 8 işletim sisteminden yeterince performans alamayabilirsiniz. Çünkü hem yüklü olan işletim sisteminiz hemde sanal makineden Windows işletim sistemi çalışıyor olacak.

Windows 8 İçin Gerekli Malzemeler

Tabiki bir Windows 8 işletim sistemi temin ediyorsunuz.  Daha sonra Windows işletim sistemini yükleyeceğiniz sanal makine yazılımını indirmeniz gerekiyor. https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads linkini kullanarak indirebilirsiniz. Splashtop uygulaması ile Windows 8 işletim sistemli makineye erişmekte kullanacağınız uygulamayı indiriyorsunuz. Splashtop uygulaması İOS ve Android işletim sistemlerinin marketlerinde bulunmaktadır.

Sanal Makine ve Splashtop Streamer Kurulumu

İlk önce Windows 8′i virtualbox sanal makineye yüklemeniz gerekiyor. Türkçe dil desteği bulunduğundan kurulum sırasında zorlanmayacaksınız. Bu işi tamamladıktan sonra Splashtop Streamer uygulamasını Windows 8 sanal makinenizin içerisine kurmalısınız. Şu linki kullanarak indirebilirsiniz. http://www.splashtop.com/streamer/downloadstart?platform=Windows Bu sayede tabletinizden sanal makineye erişebilecek ve Windows 8′i kullanabileceksiniz.

Windows 8 sanal makinesine tabletinizden erişebilmek için bir Splashtop hesabı açmanız gerekiyor. Bunun yanında köprülü ağ modunuda aktif hale getirmelisiniz. Splashtop, köprülü ağ modunu aktif hale getirmeniz durumunda size Anywhere Access Pack‘i yüklemenizi tavsiye edecektir. Bu modu açmak için Machine menüsünü açın ve Settings‘e tıklayın. Network bölümünden Attached to kutucuğuna tıklayınız ve Bridged Adapter‘e tıklıyorsunuz.

 Splashtop Streamer İle Windows 8 Kullanımı

Splashtop uygulamasını tabletinize yükleyin ve hesabınızı açtığınız kullanıcı adı, parola ile oturum açın. Windows 8 yüklü sanal makinenizi listede göreceksiniz, ona bağlanmak için üzerine tıklayın.

Splashtop uygulaması İndirme Linki: http://www.splashtop.com/splashtop2

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (1 Yorum)

  1. sanalalemci dedi ki:

    Ben bu programı kullanırken arama yerinde bilgisayarım gözüküyo ama tıklıyınca anywhere access pack ekranı çıkıyo orada ne yapmam lazım lütfen yardım edin

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar