iPhone Safari İnternet Tarayıcısı Nasıl Sıfırlanır

iPhone Safari İnternet Tarayıcısı Nasıl Sıfırlanır

İnternet tarayıcılarının geçmişleri sosyal medya hesapları kadar önemlidir. Tarayıcılar girdiğiniz web sitelerini hafızlarında tutar. İnternet tarayıcıları sosyal medyada kimlerin profillerine baktığınızdan tutunda, Google’de yaptığınız arama kayıtlarına, izlediğiniz videolara kadar çerezlerde tutulur. Bunun yanı sıra tarayıcınızda yaptığınız bazı ayarlarda sorun yaratabilir. Ayarları geri almayı da yapamayabilirsiniz. Bu sorundan kurtulmanın en kolay yolu da tarayıcınızı sıfırlamaktır. Cep telefonunuzu satarken yada birisine verirken hesaplardan çıkış yapar, galeriyi boşaltırız. Aslında tarayıcıları da sıfırlamak gerekir. iOS işletim sitemli cihazlarda bu işlemi nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

iOS Safari Nasıl Sıfırlanır

Safari tarayıcısını açıyorsunuz. Alt bölümde yer alan kitap simgesine tıklıyorsunuz. Yer İmleri sayfası açılacaktır. Burada saat simgesine tıklıyorsunuz. Tarayıcı geçmişiniz görünecektir. Yine alt bölümde yer alan Sil butonuna tıklayınız. Açılan menüden Tüm Zamanlar sekmesine tıklayın.

2.Yol

İlk olarak Ayarlar menüsüne gidin, Safari sekmesine gidin ve Safari menüleri içinde bulunan Tarihçeyi ve Web Sitesi Verilerini Sil sekmesine tıklayın. Daha sonra altta bir uyarı penceresi çıkacak burada Tarihçeyi ve Verileri Sil seçeneğine tıklayarak tarayıcınızı sıfırlayın.