iPhone Safari İnternet Tarayıcısı Nasıl Sıfırlanır

iPhone Safari İnternet Tarayıcısı Nasıl Sıfırlanır

İnternet tarayıcılarının geçmişleri sosyal medya hesapları kadar önemlidir. Tarayıcılar girdiğiniz web sitelerini hafızlarında tutar. İnternet tarayıcıları sosyal medyada kimlerin profillerine baktığınızdan tutunda, Google’de yaptığınız arama kayıtlarına, izlediğiniz videolara kadar çerezlerde tutulur. Bunun yanı sıra tarayıcınızda yaptığınız bazı ayarlarda sorun yaratabilir. Ayarları geri almayı da yapamayabilirsiniz. Bu sorundan kurtulmanın en kolay yolu da tarayıcınızı sıfırlamaktır. Cep telefonunuzu satarken yada birisine verirken hesaplardan çıkış yapar, galeriyi boşaltırız. Aslında tarayıcıları da sıfırlamak gerekir. işletim sitemli cihazlarda bu işlemi nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

iOS Nasıl Sıfırlanır

Safari tarayıcısını açıyorsunuz. Alt bölümde yer alan kitap simgesine tıklıyorsunuz. Yer İmleri sayfası açılacaktır. Burada saat simgesine tıklıyorsunuz. Tarayıcı geçmişiniz görünecektir. Yine alt bölümde yer alan Sil butonuna tıklayınız. Açılan menüden Tüm Zamanlar sekmesine tıklayın.

2.Yol

İlk olarak Ayarlar menüsüne gidin, Safari sekmesine gidin ve Safari menüleri içinde bulunan Tarihçeyi ve Web Sitesi Verilerini Sil sekmesine tıklayın. Daha sonra altta bir uyarı penceresi çıkacak burada Tarihçeyi ve Verileri Sil seçeneğine tıklayarak tarayıcınızı sıfırlayın.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Berk Acer:Güzel ama windows 10 eksik benimki win 10...
  • Mehmet:Tweetlerimin tek tek d3gil ,komple nasil retweet y...
  • Oya nefes:Fasık hesabımı yanlışla sildim geri yuklermisiniz...
  • Kadir:Konuyu belki hortlatacam ama yardımcı olabilecek v...
  • Vivian Dsena:Lütfən benim fezbook hesabım kapadlıb eski hesabım...
  • admin:Marka-model nedir? Birde ne yaparken ısınıyor. Mes...
  • adem sima:hocam ben de ısınma sorunu var...
  • alperen:verdiğiniz bilgiler için teşekkürler...