ISO Kalıp Dosyaları Nasıl Düzenlenir

ISO Kalıp Dosyaları Nasıl Düzenlenir

ISO kalıp dosyaları arasında en çok kullanılan uzantıdır. Özellikle sanal sürücü oluşturmak için oldukça sık kullanılmaktadır. Bu şekilde tüm dosyalar tek bir dosyada toplanmış olur ve paylaşımı da bu şekilde yapılır. Eğer elinizde bir ISO kalıp dosyası varsa ve bu dosyanın içerisine bir not yada logo koymak istiyorsanız uzun uzun bazı işlemler yapmak yerine UltraISO programını kullanarak kolayca ISO dosyası içerisinde istediğiniz gibi değişiklik yapma imkanına sahipsiniz.

UltraISO ile ISO kalıbı Düzenleme

Programı çalıştırıyorsunuz ve ilgili ISO kalıbını yazılım aracılığı ile açıyorsunuz.

ultraiso-1

Daha sonra beni_oku.txt dosyasını sürükleyip doğrudan içerisine bırakabilirsiniz. Bu bölümde istediğiniz kadar dosya atabilirsiniz.

ultraiso-2

Gerekli dosyaları attıktan sonra File -> Save menüsünüde kullanabilir yada doğrudan Save butonuna basabilirsiniz.

ultraiso-3

Yukarıdaki adımlar ile bir ISO kalıbının içerisine nasıl dosya atılabileceğinizi gördük şimdi ise bir ISO kalıbının içerisinden nasıl dosya silebileceğinizi göreceksiniz. Şimdi silme işleminde sırası ile yapmanız gerekenler ise şu şekilde, daha önce eklemiş olduğumuz beni_oku.txt dosyasını sileceğiz. İlk olarak dosyayı seçiyorsunuz ve sil butonuna basıyorsunuz. Dosya listeden kaybolacaktır. Daha sonra Save butonuna tıklayarak kalıp dosyasını kaydediyorsunuz.

ultraiso-4

UltraISO programının indirme linkini koymuyorum çünkü yazılım ücretli, fakat küçük bir arama ile indirme linkine ulaşabilirsiniz. Yazılım oldukça yaygın olduğundan full sürümlerini de bulmak zor değil…

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar