Microsoft Visual C++ Runtime Error Hatası ve Çözümü

Microsoft Visual C++ Runtime Error Hatası ve Çözümü

Microsoft Visual C++ Runtime Library Runtime Error hatası zaman zaman Windows işletim sistemli bilgisayarlarda karşımıza çıkmaktadır. Şimdi adım adım sisteminizi nasıl onarabileceğinizi anlatacağız. bunun için İki Yöntem bulunmaktadır. Çünkü piyasadaki işletim sistemleri 32 bit ve 64 bit işletim sistemi olmak üzere iki paket bulunmaktadır. Her iki iletim sistemi için ayrı ayır yöntemler bulunmaktadır. İşte 32Bit ve 64Bit işletim sistemleri için Microsoft Visual C++ Runtime Error sorununun çözümü…

Microsoft-Visual-C-Runtime-Library-Runtime-Error

32 Bit İşletim Sitemleri İçin

Başlattan Çalıştır’a geliyorsunuz ve çıkan ekrana cmd yazıyorsunuz. Karşınıza siyah bir pencere açılacaktır. Buraya şunu yazıyorsunuz:

bcdedit /set increaseuserva 2800

Bu kodu yazıp Enter tuşuna bastıktan sonra probleminiz ortadan kalkmış olacaktır. Eğer yaptığınız bu işlemi geri almak istiyorsanız yine cmd ekranına gelip şu kodu yazıyorsunuz:

bcdedit /deletevalue increaseuserva

Bu kodu yazıp Enter tuşuna bastıktan sonra işleminiz geri alınmış olacaktır.

64 Bit İşletim Sistemleri İçin

Başlattan Çalıştır‘a geliyorsunuz ve açılan pencereye msconfig yazıyorsunuz burada Seçmeli Başlangıç sekmesi altında bulunan Sistem Hizmetlerini Yükle ve Başlangıç Ögelerini Yükle seçeneklerinin seçili olduğunu görürsünüz bu seçenekleri kaldırınız ve sisteminizi yeniden başlatınız. Sisteminiz açıldığında görsel olarak değişebilir bu sizi korkutmasın, daha sonra başlattan Denetim Masası’na giriyorsunuz ve Programlar ve Özellikler seçeneğine tıklıyorsunuz. Açılan listede Microsoft Visual C++ programlarını göreceksiniz. Üzerlerine gelerek sağ tık yapıyorsunuz ve kaldır seçeneğini seçip kaldırıyorsunuz ve Microsoft’un sitesinden yeni ve güncel Microsoft Visual C++ indirip yüklüyorsunuz. Daha sonra başlangıç ayarlarını eski haline getirmeyi unutmayınız.

Microsoft Visual C++ İndir

http://www.microsoft.com/en-us/download/search.aspx?q=Microsoft+Visual+C%2b%2b

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (5 Yorum)

  1. Aaa dedi ki:

    Teşekkürler artık şifremi girince siyah bir ekran beni karşılıyor sorunum çözüldü

  2. Salih dedi ki:

    Ya abi ya sifremi giremiyorum böyle şey olmaz ama ya şifreniz kullanilmiyo diyo

  3. Duahan dedi ki:

    erişim engellendi yazıyor

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.