OC Fail, Please Setup to Change of Fail Setting Hatası Çözümü

OC Fail, Please Setup to Change of Fail Setting Hatası Çözümü

OC Fail, Please Setup to Change of Fail Setting hatası bilgisayar açılırken daha ilk bölümde karşımıza çıkmaktadır. Bu hatanın nedeni işlemci değişikliği, donanımda yapılan bir değişiklik veya BiOS ayarlarında yapılan bir değişiklikten kaynaklanmaktadır. Hatanın açılımı şu şekildedir. O/C Fail -> OverClocking Fail , Kurulum ayarları başarısız lütfen değiştirin. Bu sorunu nasıl düzeltebileceğinizi adım adım anlatacağız. İşte yapmanız gerekenler.

OC Fail Hatasını Düzeltme

Eğer donanımınızda bir değişiklik yaptıysanız mesala işlemci değişikliği yaptıysanız ana kartınızın işlemcinizi desteklediğinden emin olunuz. Bu sorunu gidermek için BIOS’ta yapmanız gereken değişiklikler şu şekilde;

BiOS menüsüne girmek için bilgisayar açılırken Delete, F1 veya F2 tuşlarından birine basarak BiOS’a giriyorsunuz. Bilgisayar açılırken “Setup Menü“ şeklinde yazacaktır.

Standart CMOS Setup
BIOS Features Setup
Chıpset Features Setup
Power Management Setup
Integrated Perıpherals
PNP/PCI Setup
Load BIOS Defaults
Load Setup Defaults
Supervisor/User Password
HDD Low Level Format
Save & Exit Setup
Exit Without Saving

Yukarıdaki gibi bir menü karşınıza çıkacaktır. Load Setup Defaults bölümünün üzerinde gelip Enter tuşuna basıyorsunuz ve Y tuşuna basıp tekrar Enter tuşuna basıyorsunuz. Eğer bilgisayarınızda Floppy Disk yoksa onu da iptal etmelsiniz. Bunun için Standart CMOS Setup menüsüne girip Drive A bölümünün [1.44M, 3.5”] şeklinde olduğunu göreceksiniz. Bunu değiştirmek için üzerine gelip Entere basın ve açılan menüden None seçeneğini seçiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.