Photoshop ile Hareketli GIF Dosyası Nasıl Oluşturulur

Photoshop ile Hareketli GIF Dosyası Nasıl Oluşturulur

kullanarak haraketli GIF yapma, Grafikerlerin yaygın olarak kullandığı GIF resim formatı internette de tercih edilmektedir. Bu formatın en önemli özelliği de birden fazla resmi birleştirerek haraketli görüntüler elde edebilmektir. Bunun için yaygın olarak kullanılan adlı programı kullanacağız. Adım adım nasıl haraketli GIF doyası oluşturacağınızı anlatacağız. Bunu yapmadan önce birleştirmek istediğiniz resim dosyalarını tekbir klasör altında toplayınız. Daha sonra yazılımını çalıştırın…

GIF Dosyası Nasıl Hazırlanır

Photoshop programını çalıştırdıktan sonra File -> Scripts -> Load Files into Stack yolun izliyorsunuz ve karşınıza Load Layers penceresi çıkacaktır. Bu ekrandan Browse butonuna tıklayınız. GIF içerisinde gözükmesini istediğiniz daha önce bir klasör altında toplamanızı istediğimiz resimleri seçiyorsunuz. Burada resim sayısının çokluğu kalitede fark edecektir. Ne kadar resim o kadar kalite şeklinde düşünülebilir. Daha sonra Open butonu ile resimleri aktarınız. Birkaç saniye içerisinde fotoğraflar Load Layers içerisinde sıralı şekilde anacak. OK butonuna basın. Photoshop’un fotoğrafları işlemesi biraz zaman alabilir.

Daha sonra üst menüden Window -> Timeline seçeneğini seçiyorsunuz. Burası bazı sürümlerde Window -> Animation şeklindedir. Expand seçeneğine tıklayın daha sonrada Make Frames From Layers’ı seçin.

Burada resimler sıralı şekilde karşınıza çıkacaktır. Bir resmin kaç saniye görüntüleneceğini seçiyorsunuz.

photoshop-timeline

Zamanlamayı seçtikten sonra Play tuşuna basarak oluşturacağınız GIF animasyonunu test edebilirsiniz. GIF istediğiniz gibiyse File -> Save For Web seçeneklerini seçin ve açılan pencerenin alt kısmında yer alan Save butonuna tıklayıp kaydedin.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Sizin öneriniz nedir? Yani kullanıcı bataryayı kul...
  • Cengiz:Lityum iyon pilleri, boş bir şekilde saklarsanız, ...
  • admin:https://www.blogger.com/forgot.g linkine tıklayın....
  • Eda:3 yıl önce bi blog açmışım ve bir şeyler karalamış...
  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir