Sağ Tık Menüsü Nasıl Düzenlenir

Sağ Tık Menüsü Nasıl Düzenlenir

Windowsu ilk kurduğunuzda her şey normaldir ancak zamanla program kurdukça sağ tık menünüze bir şeyler eklenmeye başlar. Programcılar size kolaylık olması programa çabuk erişmenizi sağlamak amacı ile böyle bir yönteme başvururlar. Ancak bu yöntem zaman zaman kullanıcıları sıkıntıya soktuğu gibi bilgisayarın yavaşlamasına da neden olur. Şimdi sizlere ShellExView adlı ücretsiz yazılımı ile bilgisayarınızın sağ tık menüsünü nasıl istediğiniz gibi ayarlayabileceğinizi anlatacağız.

ShellExView adlı program sağ tık menüsündeki kısayolları istediğiniz gibi düzenlemenizi sağlıyor. Aşağıda verdiğimiz linkte uygulamayı indirip kurulum yapmadan çalıştırabilirsiniz. Sayfanın en altında Türkçe dil desteği de bulunuyor. Dosyaları çıkardığınız klasörün içerisine bu dil dosyasını çıkartırsanız program otomatik olarak Türkçe olarak çalışacaktır.

Program kurulum gerekmeden çalışmaktadır. Rar’lı dosyayı çıkardıktan sonra shexview.EXE dosyasına çift tıklayarak çalıştırınız.

Daha sonra açılan ekrandan “type” butonuna tıklayınız “context menu” tipinde olanlar sizin sağ tık menünüzde yer alan programlardır.

Şimdi burada istemdeiğiniz ve gereksiz olan programların kısayollarını bulun ve sağ tıklayınız.

Disable selected items” seçeneğine tıklayarak kısayolu ortadan kaldırmış olacaksınız.

ShellExView Programını İndir

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.