Sistem Temizlik Yazılımı – BleachBit

Sistem Temizlik Yazılımı – BleachBit

programı, sistem temizleme yazılımı yükle, bilgisayara kurduğunuz yazılımların artık dosyaları ve internette dolaşırken bilgisayarınıza kayıt olan gereksiz pek çok dosya sisteminizin yavaşlamasına neden olur. BleachBit adlı yazılım ile bu sorunu halledebileceksiniz. Sade arayüzü aracılığıyla seçeceğiniz programların bulunduğu klasörleri tarayarak gereksiz dosyaları silebilirsiniz. Bu işlemle birlikte bilgisayarınız hızlanmasında katkıda bulunabilirsiniz. Sistem güncellemeleri bilgisayarın kullanımı ve internet tarayıcıları vesilesiyle birçok gereksiz dosya sahibi olursunuz. Genel ya da program bazlı arama seçeneği ile tercihi kullanıcıya bırakan BleachBit’in bu özelliğini kullanırken dikkatli olunuz.

BleachBit açık kaynak kodlu bir yazılım ve Windows işletim sistemlerinin yanı sıra Linux dağıtımlarıyla da uyumludur. Yazılım arayüzünde gizlenmiş dizinlerde yer alan tüm gereksiz dosyalar listeleniyor. Arayüz genel olarak diğer sistem temizleme yazılımlarınınki kadar başarılı değil. Firefox, Internet Explorer, Google web tarayıcılar; popüler programlar ve Windows’un önemli dizinlerinde temizlik yapılabiliyor.

Kullanıcılar temizlik işlemine dahil edilmesini istedikleri ve istemedikleri dizinleri ekleyip çıkarabiliyor. Verileri güvenli şekilde seçeneği konusunda titiz olanlar için önemli. Windows ve Linux platformlarında kullanılabilen BleachBit programının kuruluma ihtiyaç duymayan taşınabilir versiyonu mevcut. Programın raporlama sisteminin iyi bir yapılandırmaya kavuşturulması gerekir.

BleachBit İndirme Linki

http://www.bleachbit.org/download

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar