SSD Hızlandırma Programı İndir

SSD Hızlandırma Programı İndir

SSD (Solid State Drive) ayarlama aracı ile diskiniz üzerinde yapmadığınız ayarları kolayca yapabilir tam performansta kolayca kullanabilirsiniz. SSD’ler yapı olarak kısa süreli SDRAM (volatil) ve uzun süreli FLASH (non-volatile) olmak üzere iki çeşittir. Hız bakımından HDD’lere göre çok daha hızlı olan bu diskler yakın zamanda piyasanın tek hakimi konumuna gelecektir. SSD Tweaker veya SSD Tweak Utility olarak adlandırılan bu küçük ve ücretsiz yazılım sayesinde zaman kaybetmeden hızlı bir şekilde Windows kullanımınız için istediğiniz şekilde ayarlamanıza imkan verir.

SSD Disklerin Özellikleri

SSD’lerde volatil belleklere enerji verilmediği takdirde bilgi tutamazlar. Tıpkı RAM bellekler gibi enerji kesildiği zaman üzerindeki bilgiler kaybolur. Diğer bir versiyonu olan FLASH bellek tipi üreticiler için daha büyük önem taşır. Bu tip bellekler ekstradan bir pile gereksinim duymazlar ve geleneksel hard disk ölçülerine yakın büyüklüktedir. Mekanik hard disklerdeki disk plakların dönüşü ne kadar hızlı olursa olsun gecikme (latency) ve arama (seek) gecikmeye neden olur. Bu yüzden FLASH SSD’lerin disk gecikme ve arama süreleri çok düşüktür.

hdd-ve-ssd-arasindaki-fark

SSD Tweaker Programının Nasıl Kullanılır

Yazılım kullanıcılara disk birleştirme, indeksleme, prefetch gibi pek çok disk ayarını değiştirme imkanı sunuyor. SSD Tweak Utility bu ayarları sadece işletim sistemi düzeyinde yaptığı için her SSD modelini herhangi bir işletim sistemiyle tam uyumlu hale getirmek mümkün olabilir. Eğer kendinizi yeterince profesyonel hissetmiyorsanız yazılım size “Auto Tweak” özelliği de sunuyor. SSD Tweaker SSD performansini arttirmak için registrydeki bircok hizmet ve fonksiyonu açıyor. Yazılımi indirip bir klasöre cikartiyorsunuz ve calıştırabiliyorsunuz, kurulum gerektirmiyor.  Sonrasinda sırası ile Auto Tweak Settings ve Save and Exit butonlarına tıklayıp bilgisayarınızı yeniden başlatın.

SSD Tweaker Programının Özellikleri

Windows Dizin Oluşturma Servisi
Sistem Geri Yükleme
Windows Defrag
Geniş Sistem Belleği Kullanımı
Ntfs Bellek Kullanımı
8.3 Dosya Adları Devre Dışı Bırakma
Tarih Damgalarını Devre Dışı Bırakma
Açılış İzlemeyi Devre Dışı Bırakma
Windows Servisleri
Windows Hizmetleri
TRIM Optimizasyonu
Hazırda bekletme Ayarları
Büyük Sistem Önbellek kullanma
Önyükleme izlemeyi devre dışı bırakma
Windows Prefetcher, Superfetch ve Defrag
Sistem Geri Yükleme

SSD Tweaker İndirme Linki

http://www.elpamsoft.com/?p=ssd-tweaker

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.