Ücretsiz PDF Okuyucu Programları

Ücretsiz PDF Okuyucu Programları

PDF İngilizce Portable Document Format kelimeleri baş harfleri bir araya getirilerek oluşturulmuş bir kelimedir. Türkçe anlamı ise Taşınabilir Belge Biçimi anlamına gelmektedir. Kısaca PDF olarak dilimize yerleşmiş olan bu dosya biçimi internette sıkça kullanılmaktadır. Bu makalemizde çokça kullanılan oldukça kullanışlı ücretsiz olarak sunulan PDF okuyucuları sunacağız. Windows işletim sisteminin içerisinde dahili bir okuyucu bulunmuyor. Ancak bu programlar hem hızlı hem de yer kaplamıyor. Sadece birkaç dakikada indirip, bilgisayarınıza yükleyip kullanabilirsiniz.

Foxit Reader

Foxit Reader programı Adobe Reader için en iyi alternatiftir. Adobe Reader’a kıyasla PDF dosyalarını çok daha hızlı açabilen program aynı zamanda büyük belgeleri, grafikleri ve görüntüleri işlemede hiçbir problem ile karşılaşmıyorsunuz. Foxit Reader programı küçük boyuta sahip ve hemen indirip çabuk bir şekilde bilgisayarınıza kurabileceğiniz ücretsiz bir PDF okuyucusudur. Basit kurulumu sayesinde her türden bilgisayar kullanıcısının rahatlıkla kullanabileceği bir program olarak göze çarpıyor.

Foxit Reader Programını İndirin
http://www.foxitsoftware.com/downloads/

Sumatra PDF

Sumatra PDF programı oldukça yaygın bir PDF okuyucusudur. En önemli özelliğiyse çok küçük fakat temel ihtiyaçları karşılayabiliyor olmasıdır. Sumatra PDF programı PDF haricinde XPS, CBZ ve CBR formatlarını da desteklemektedir. Programı sisteminizde ön tanımlı PDF okuyucusu olarak yaptığınızda sisteminizde daha önceden bulunan diğer PDF okuyucularını bilgisayarınızdan kaldırmanıza gerek duymuyor.

Sumatra PDF Programını İndirin
http://blog.kowalczyk.info/software/sumatrapdf/download-free-pdf-viewer.html

PDF-XChange Viewer

PDF-XChange Viewer programı beraberinde gelişmiş çeşitli özelliklerle geliyor. Program PDF dosyalarını oldukça hızlı bir şekilde açabiliyor. PDF-XChange Viewer’ın ücretsiz ve pro versiyonları bulunmaktadır. Pro versiyonda metin çıkarma gibi işler yapabiliyorsunuz. Programla taranmış belgeler, resimler, .TXT ve .RTF dosyaları PDF formatına dönüştürebildiğiniz gibi programın editörü yardımı ile belgeler üzerinde düzenlemeler yapılabileceği gibi PDF dokümanlar yapabiliyorsunuz.

PDF-XChange Viewer Yazılımı İndirin
http://www.tracker-software.com/product/pdf-xchange-viewer

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.