USB Bellek İle Önbellek Nasıl Artırılır

USB Bellek İle Önbellek Nasıl Artırılır

Flash Disk kullanarak bellek artırma yöntemi, USB bellek ReadyBoost özelliğini açarak bilgisayarı hızlandırma yöntemini anlatacağız. Bilgisayar kullanıcıları bilgisayarları yavaşladığı zaman pek çok işleme başvurarak bilgisayarlarını hızlandırmaya çalışırlar. Ön bellek temizleme, başlangıç ayarları, arkaplan çalışanlarını temizleme ve daha pek çok işlem yaparlar. Eğer flaş belleğiniz varsa tüm bu işlemlerin yanı sıra ReadyBoost özelliğini kullanarak ekstra para harcamadan bilgisayarınızın performansını bir nebzede olsa arttırma imkanına sahipsiniz.

USB Bellek ReadyBoost Özelliğini Nasıl Açılır

Bilgisayarınıza flash belleğinizi takıyorsunuz ve Otomatik Yürüt iletişim kutusunda, Genel seçenekler altından Sistemimi hızlandır’ı seçiyorsunuz. Eğer otomatik olarak gelmez ise sürücülerin yer aldığı Bilgisayar içerisine tıklarsanız burada flaş belleğinizi göreceksiniz. Sağ tık yapıp açılan menüden özellikler sekmesine tıklamanız daha sonrada Bu aygıtı kullan seçeneğini seçip Tamam butonuna tıklamanız yeterlidir.

ReadyBoost Özelliğini Kapatma

Yine aynı konumdan bu sefer ReadyBoost’u kapatmak istiyorsanız Bu aygıtı kullanma seçeneğini seçerek bu özelliği kapatabilirsiniz.

Flash sürücü veya bellek kartında ReadyBoost için en çok alanı kullanmak üzere Bu aygıtı ReadyBoost’a ada’yı tıklatın. Windows zaten aygıtta depolanan dosyaları bırakır, ancak sistem hızını artırmak için kalan alanı kullanır.

Aygıtta ReadyBoost için en çok kullanılabilenden az alan kullanmak için Bu aygıtı kullan’ı tıklatın ve ardından aygıtta kullanmak istediğiniz kullanılabilir alan miktarını seçmek için kaydırıcıyı hareket ettirin.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir