Virüslerin Engellediği Sistem Bileşenleri Nasıl Açılır

Virüslerin Engellediği Sistem Bileşenleri Nasıl Açılır

Re-Enable adlı program ile kilitlenen sistem bileşenlerini yeniden aktif edebilirsiniz. Regedit (Kayıt defteri), System Restore (Sistem Geri Yükleme), Context Menu, CMD Console, Control Panel (Denetim Masası), My Computer (bilgisayar), Run (Çalıştır), Task Scheduler (Görev Zamanlayıcı), Ms-Config, Folder Options (Klasör seçenekleri), Task Manager (Görev Yöneticisi), Search (Arama) gibi bilgisayarın hayati önem taşıyan ayarları bilgisayarınıza bulaşan zararlı yazılımlar kilitler ve kullanamaz hale getirir. Bulaşan ilgili virüsü tespit edip temizleseniz dahi bu ayarlar donuk bir halde disable konumunda olabilmektedir. İşte böyle durumlarda imdadınıza yetişen Re-Enable adlı yazılım ile sisteminizi temizleyebilirsiniz.

Re-Enable 2 Portable

Re-Enable 2 adlı yazılım Portable olarak kullanıcıya sunuluyor. Yani program kurulum gerektirmiyor. Yazılımı çalıştırdığınızda default olarak bütün seçeneklerin enable konumda seçili olarak karşınıza çıkacaktır. Burada tek yapmanız gereken ise sadece Re-Enable butonuna basmaktır.

Re-Enable-2-Portable

Uncheck All butonuna tıkladığınızda tüm işaretli kutucuklar kalkacaktır. Daha sonra sadece istediğiniz seçenekleri seçebilirsiniz. Re-Enable sade bir arayüze sahiptir ve oldukça kullanışlı bir programdır. Bu küçük program özellikle casus yazılımların etkilerini hızlı ve kolay bir şekilde gidermek için oldukça işe yarar bir yazılımdır. Yazılımın bu özelliklerinin dışında ekstra olarak sürücü gizleme ve görünür yapma, Explorer.exe tamiri başlangıç sorun giderici, dosya ve klasör attribut resetleme gibi pek çok özelliği bulunuyor. Yazılım 32 bit ve 64bit Windows işletim sistemlerinde çalışmaktadır.

Re-Enable 2

http://www.tangosoft.co.uk/downloads.html