Windows 8.1 Başlat Butonunun Simgesini Değiştirme

Windows 8.1 Başlat Butonunun Simgesini Değiştirme

Windows 8 işletim sistemi dokunmatik cihazlar için hazırlandığı için Mero olarak bilinen arayüz ile kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Metro arayüzü dokunmatik ekrana sahip olmayan Masaüstü, dizüstü bilgisayar gibi cihazlarda kullanılabilse de dokunmatik ekrana sahip bir cihazdaki kullanımı sunamıyor. Uzun süre Windows işletim sistemi kullanan kullanıcılar ise başlat butonu olmayan bir Windows’a alışmaları bir hayli zor oldu. Hatta pek çok kullanıcı bu durumdan dolayı Windows 8’e geçmek yerine Windows 7’de kalmayı tercih etti.

Windows 8.1 Başlat Butonunu Değiştirme

Microsoft başlat butonu eksikliğini görmüş olacak ki yaptığı son güncelleme ile bir başlat butonu getirdi. Ancak buradaki menüyü düzenleyemiyorsunuz. Windows 8.1 başlat butonunu değiştirmek için Windows 8.1 Start Button Changer aracını indirerek yapabilirsiniz.

Ücretsiz olarak kullanıcıya sunulan bu yazılım aynı zamanda kurulumda gerekmiyor. Programı kullanmakta oldukça basit. Yapmanız gereken programı çalıştırmak ve Change butonuna tıklayın daha sonra yapmak istediğiniz görseli seçiyorsunuz seçtiğiniz görsel uygulama tarafından otomatik olarak boyutlandırılacağı için ilgili görselin boyutunu ayarlamak zorunda değilsiniz.

Windows-8-Start-Button-Changer

Change butonuna sağ tıkladığınız zaman varsayılan görseli değiştirme ve maske görselini değiştirme seçenekleri yer alıyor. Eğer yapmış olduğunuz değişiklik hoşunuza gitmezse orijinal görsele geri dönmek isterseniz Restore butonuna tıklamanız yeterlidir.

Windows 8.1 Start Button Changer

http://www.door2windows.com/downloader/?tool=Windows+8.1+Start+Button+Changer

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.