Windows 8 GodMode Özelliğini Açma

Windows 8 GodMode Özelliğini Açma

işletim sistemlerinde GodMode özelliğini aktif edebilirsiniz. Daha önce Windows Vista ve Windows 7 işletim sisteminde gördüğümüz bu özellik işletim sisteminde de aynı şekilde devam etmekte. işletim sistemlerinde de aktif edebileceğiniz GodMode özelliği ile neler yapılabilir ve GodMode özelliği nedir? Sorularına cevap vereceğiz. Bir çok kişinin bilmediği bu özellik ile sisteminizin tüm özelliklerine ulaşma imkanına sahipsiniz.

GodMode Nedir

GodMode yani TanrıModu aslında, işletim sisteminin çeşitli denetim ayarlarına erişmek için bir kısayol özelliğidir. GodMode ile ilgili Microsoft’tan haber yayınlanmadı. GodMode ayar ve düzenlemelerin tek bir dizinde bulunduğu bir dizindir. Windows’ta kullanıcılara sunulan Denetim Masasının çok daha gelişmiş bir versiyonu diyebiliriz. Yönetim araçları, işlem merkezi, İnternet seçenekleri, Güç seçenekleri, tarih ve saat, aygıt yöneticisi, renk yönetimi, Ağ ve daha pek çok özelliklerin bir arada bulunduğu bir bölümdür.

Windows 8 GodMode Nasıl Aktif Edilir

Windows 8 işletim sisteminde GodMode özelliğini aktif hale getirmek gayet basit. Yapmanız gereken yeni bir klasör oluşturmak ve klasörün adını aşağıdaki kod ile değiştirmektir.

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Yukarıdaki kodu klasörün adı olarak girdikten sonra klasörün simgesi de otomatik olarak değişmektedir. Klasörün ismi GodMode simgesi de Denetim Masası simgesine dönüşmektedir. GodMode menüsü klasik bir Windows 8 penceresinin sahip olduğu özelliklere sahiptir. Aradığınız uygulamayı kolayca bulabilmeniz için sağ üstte arama kutusu bulunuyor burayı kullanarak kolayca erişebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Sizin öneriniz nedir? Yani kullanıcı bataryayı kul...
  • Cengiz:Lityum iyon pilleri, boş bir şekilde saklarsanız, ...
  • admin:https://www.blogger.com/forgot.g linkine tıklayın....
  • Eda:3 yıl önce bi blog açmışım ve bir şeyler karalamış...
  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir