Windows 8 Kablosuz Ağ Ayarlarını Yedekleme

Windows 8 Kablosuz Ağ Ayarlarını Yedekleme

Windows 8 işletim sisteminde kablosuz ağ ayarları nasıl yedeklenir? Özellikle kablosuz ağlarına uzun karmaşık şifreler koyan kullanıcılar için kablosuz ağlarını yedeklemek oldukça önemli çünkü tekrar hatırlamak veya uzun uzun bu şifreyi tekrardan yazmak yerine kolay bir adımla sorunsuz bir şekilde geri getirebilirsiniz. Okulda , iş yerinde ve daha pek çok yerde kullanılan kablosuz şifreleri aklınızda tutmak zordur. Sizi bu dertte kurtaracak şe yedekleme yapmaktır.

Windows 8 Kablosuz Ağ Yedekleme

Windows 8 işletim sisteminde ağ ayarlarınızı yedekleme imkanına sahipsiniz. Bunun için flaş (USB) bellek kullanmanız yeterlidir. Çünkü olası bir durumda kablosuz ağ şifrenizi unutursanız bu USB bellek yardımı ile sorunsuz bir şekilde eski haline getirebilirsiniz. Üstelik bu yedek dosyasını başka bilgisayarlara da yükleyebilirsiniz.

Denetim Masası’na giriyorsunuz buradan Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni seçiyorsunuz. Daha sonra Kablosuz Ağları Yönet seçeneğine tıklıyorsunuz bu ekranda karşınıza daha önce bağlandığınız kablosuz ağları liste halinde göreceksiniz. Yedeğini almak istediğiniz ağ profilinin üzerine gelip sağ tık yapıyorsunuz ve açılan menüden özellikleri seçiyorsunuz.

Burada karşınıza yeni bir ekran çıkacaktır. Flash belleğinizi bilgisayarınıza takın ve bu ekrandan Bu ağ profilini bir USB flash sürücüye kopyala yazılı bölüme tıklıyorsunuz. daha sonra yedekleme işlemi başlayacaktır.

Windows 8 Kablosuz Ağ Yedeğini Geri Yükleme

Windows 8’de yedeklediğiniz kablosuz ağ profilini geri yüklemek için yedekleme yaptığınız flash beleği bilgisayara takıyorsunuz ve Autorun menüsünden Kablosuz Ağa Bağlan seçeneğine tıklıyorsunuz. Artık daha önce yedeklemiş olduğunuz Kablosuz Ağa bağlanabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.