Windows 8 Türkçe Dil Paketi Nasıl Yüklenir Resimli

Windows 8 Türkçe Dil Paketi Nasıl Yüklenir Resimli

ve Windows RT işletim sistemleri için çokça indirime sunulmuş dil paketi mevcut ancak güvenlik gerekçesi için bu yöntem ile Microsoft’un sitesinden güncelleme yaparak yükleme yapmanız gerekir. Bu makalemizde işletim sisteminize nasıl dil paketi yükleyebileceğinizi ve Windows görüntüleme dilini değiştirebileceğinizi anlatacağız. Anlatacağımız bu yöntem ile bilgisayarınızın dilini Türkçe harici bir dil yapmanızda mümkün, örneğin bilgisayarınız Türkçe ise İngilizceye çevirebilirsiniz. Dil paketi indirmek ve yükleyebilmek için yapmanız gereken adımlar şu şekilde…

Windows 8 işleitm sisteminin sağ bar çubuğunda Başlangıç (Start) bölümüne gelin Klavyeden Windows tuşuna da basabilirsiniz. burada dil (language) yazın ve Ayarlar (Settings) tıklayıp daha sonra buradan Dil (language) tıklayınız. Dil tercihlerinizi değiştirin (Change your language preferences) bölmesinde, Dil ekle (Add a language) seçeneğini tıklamanız gerekiyor.

dil-degisme-1

Yüklemek istediğiniz dili arayın. buradaki örnekte olduğu gibi Katalanca’yı (Catalan) seçin ve sonra Ekle (Add) seçeneğini tıklayın, artık Katalanca dillerinizden biri olarak listenize ekleir.

dil-degisme-2

Dil tercihlerinizi değiştirin (Change your language preferences) bölmesinde, eklediğiniz dilin yanında Seçenekler (Options) seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Diliniz için bir dil paketi indirilebilir durumdaysa, Dil paketini indir ve yükle (Download and install language pack) seçeneğini tıklayın.

dil-degisme-3

Dil paketi yüklendiğinde dil, Windows ekran dili olarak kullanılabilir şekilde görüntülenir. Bu dili ekran diliniz yapmak için dil listenizin en üstüne taşımanız gerekiyor. Ve son olarak oturumu kapatmanız gerekiyor. Çünkü değişikliğin uygulanması için bu gereklidir.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar