Windows Ayarlarını SkyDrive Hesabına Yedekleme

Windows Ayarlarını SkyDrive Hesabına Yedekleme

ayarlarınızı hesabınıza nasıl yedekleyebileceğinizi anlacağız. Windows güncellemesiyle birlikte Windows kullanıcılarına çeşitli kolaylıklar sağlayan birçok yenilik sunuldu. Yeni işletim sistemiyle birlikte bulut depolama hizmeti entegrasyonunda hayli yol katedildi. bulut depolama hesabına Windows ayarlarını yedeklemek mümkün hale geliyor. Yedekleme otomatik gerçekleştiriliyor ve ihtiyaç duyulduğunda elle geri yükleme yapılabiliyor. Elbette Windows sistemler arasında senkronizasyon da gerçekleştirilebiliyor. hesabına Windows ayarlarını yedeklemek oldukça kolay. Şimdi bu seçeneğin nasıl etkinleştirilebileceğine ve özelleştirme olanaklarına daha yakından bakalım.

SkyDrive hesabınıza Windows ayarlarını yedeklemek ve sistemleriniz arasında eşitleme yapmak istiyorsanız öncelikle Windows Charms menüsünü görüntüleyin ve “Settings” seçeneğine tıklayın. SkyDrive’a girin ve “Sync settings” seçeneği ile devam edin. Karşınıza gelen arayüzde eşitleme ile ilgili birçok seçenek bulunacaktır. Bu seçenekleri özelleştirebilmek için öncelikle ayarları eşitleme olanağı sunan seçeneği etkinleştirmeniz gerekecek. “Sync settings with SkyDrive” bölümündeki “Sync your settings on this PC” seçeneğini “On” durumuna getirin.

Altta yer alan “Personalization settings” bölümünden Başlangıç ekranı kutucuları ve yerleşimleri; renk, arka plan, kilit ekranı, kullanıcı hesabı görseli ile tema, görev çubuğu, kontrast vb. ayarların SkyDrive hesabınıza yedeklenmesini sağlayabilirsiniz. “App settings” bölümünden ise işletim sistemine kurulan uygulamaların listesi, uygulamaların verileri ve uygulama içi satın alma bilgileri yedeklenebiliyor. “Other settings” bölümünde de çok sayıda seçenek var.

Web browser” seçeneği ile web tarayıcısının favorileri, açık sekmeleri, ana sayfası, geçmişi ve ayarları yedeklenebiliyor. “Passwords” seçeneği ile çeşitli uygulamalar, web siteleri, ağlar ve HomeGroup parolalarının yedeklenebilmesi sağlanıyor. “Language preferences” seçeneği ile klavyeler, giriş metodu, görüntüleme dili, kişisel sözlük vb. bilgiler saklanabiliyor. “Ease of Access” ile Narrator, Magnifier yedeklenirken “Other Windows settings” seçeneği ile dosya yöneticisi ve çevre birimleri ile ilgili veriler bulut depolama alanına aktarılabiliyor.

Back up settings” bölümündeki “Backup your settings for this PC” seçeneğini etkinleştirerek gelecekte bu ayarları bulut depolama alanından geri yükleme fırsatına sahip olabilirsiniz. Görüldüğü gibi Windows işletim sistemli bilgisayarlar arasında senkronizasyon ve yedek alma işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. Yedekleme ve senkronizasyon olanaklarının bir hayli zaman tasarrufu sağladığını belirtelim.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş

Oy Vermeyi Unutmayın

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş

Oy Vermeyi Unutmayın

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Cihazınızı yeniden başlatın. Basit görünebilir, an...
  • Kübra:Ağ bağlantısı başarısız diyor yardım edin lütfen...
  • admin:Bu kodu ekleyeceksiniz....
  • Murat:Merhaba, ben "www" olmadan yani siteadi.com şeklin...
  • melisa:meraba ben melisa çam benim e posta adresim melisa...
  • dwran:teşekkür ederim...
  • Gamze:Denedim olmuyor...

SPONSORLARIMIZ

Minecraft Apk indir