Windows Ayarlarını SkyDrive Hesabına Yedekleme

Windows Ayarlarını SkyDrive Hesabına Yedekleme

ayarlarınızı hesabınıza nasıl yedekleyebileceğinizi anlacağız. Windows güncellemesiyle birlikte Windows kullanıcılarına çeşitli kolaylıklar sağlayan birçok yenilik sunuldu. Yeni işletim sistemiyle birlikte SkyDrive bulut depolama hizmeti entegrasyonunda hayli yol katedildi. SkyDrive bulut depolama hesabına Windows ayarlarını yedeklemek mümkün hale geliyor. Yedekleme otomatik gerçekleştiriliyor ve ihtiyaç duyulduğunda elle geri yükleme yapılabiliyor. Elbette Windows sistemler arasında senkronizasyon da gerçekleştirilebiliyor. SkyDrive hesabına Windows ayarlarını yedeklemek oldukça kolay. Şimdi bu seçeneğin nasıl etkinleştirilebileceğine ve özelleştirme olanaklarına daha yakından bakalım.

SkyDrive hesabınıza Windows ayarlarını yedeklemek ve sistemleriniz arasında eşitleme yapmak istiyorsanız öncelikle Windows Charms menüsünü görüntüleyin ve “Settings” seçeneğine tıklayın. SkyDrive’a girin ve “Sync settings” seçeneği ile devam edin. Karşınıza gelen arayüzde eşitleme ile ilgili birçok seçenek bulunacaktır. Bu seçenekleri özelleştirebilmek için öncelikle ayarları eşitleme olanağı sunan seçeneği etkinleştirmeniz gerekecek. “Sync settings with SkyDrive” bölümündeki “Sync your settings on this PC” seçeneğini “On” durumuna getirin.

Altta yer alan “Personalization settings” bölümünden Başlangıç ekranı kutucuları ve yerleşimleri; renk, arka plan, kilit ekranı, kullanıcı hesabı görseli ile tema, görev çubuğu, kontrast vb. ayarların SkyDrive hesabınıza yedeklenmesini sağlayabilirsiniz. “App settings” bölümünden ise işletim sistemine kurulan uygulamaların listesi, uygulamaların verileri ve uygulama içi satın alma bilgileri yedeklenebiliyor. “Other settings” bölümünde de çok sayıda seçenek var.

Web browser” seçeneği ile web tarayıcısının favorileri, açık sekmeleri, ana sayfası, geçmişi ve ayarları yedeklenebiliyor. “Passwords” seçeneği ile çeşitli uygulamalar, web siteleri, ağlar ve HomeGroup parolalarının yedeklenebilmesi sağlanıyor. “Language preferences” seçeneği ile klavyeler, giriş metodu, görüntüleme dili, kişisel sözlük vb. bilgiler saklanabiliyor. “Ease of Access” ile Narrator, Magnifier yedeklenirken “Other Windows settings” seçeneği ile dosya yöneticisi ve çevre birimleri ile ilgili veriler bulut depolama alanına aktarılabiliyor.

Back up settings” bölümündeki “Backup your settings for this PC” seçeneğini etkinleştirerek gelecekte bu ayarları bulut depolama alanından geri yükleme fırsatına sahip olabilirsiniz. Görüldüğü gibi Windows işletim sistemli bilgisayarlar arasında senkronizasyon ve yedek alma işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. Yedekleme ve senkronizasyon olanaklarının bir hayli zaman tasarrufu sağladığını belirtelim.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • civan:Ulan o kadar övüyorsunuz bir işe yaradığı yok soru...
  • admin:uzantısını kontrol edermisiniz. eğer sorun yoksa b...
  • ismail:sayın admin masaüstüne kaydettiğim excel sayfasına...
  • rabia:twitterim mailimle etkileşimli değil telefon kodum...
  • sultan:benim galaxy mini telefonum var ama teelfonum mesg...
  • admin:Başlıkta fiyat var konu içindede fiyat var. Eğer y...
  • Murat:Başlıkta fiyat yazmışsınız, google bu şekilde inde...
  • ece:kısa yazıyor ama çooook uzun yaaa...
  • melek:daha evvelde şikayetimi yazmıştım ama sonuç alamad...
  • salaklar:allah hepinizin yardimcisi olsun yaaa buravo bide ...