Windows Ayarlarını SkyDrive Hesabına Yedekleme

Windows Ayarlarını SkyDrive Hesabına Yedekleme

ayarlarınızı hesabınıza nasıl yedekleyebileceğinizi anlacağız. güncellemesiyle birlikte kullanıcılarına çeşitli kolaylıklar sağlayan birçok yenilik sunuldu. Yeni işletim sistemiyle birlikte SkyDrive bulut depolama hizmeti entegrasyonunda hayli yol katedildi. SkyDrive bulut depolama hesabına ayarlarını yedeklemek mümkün hale geliyor. Yedekleme otomatik gerçekleştiriliyor ve ihtiyaç duyulduğunda elle geri yükleme yapılabiliyor. Elbette sistemler arasında senkronizasyon da gerçekleştirilebiliyor. SkyDrive hesabına ayarlarını yedeklemek oldukça kolay. Şimdi bu seçeneğin nasıl etkinleştirilebileceğine ve özelleştirme olanaklarına daha yakından bakalım.

SkyDrive hesabınıza Windows ayarlarını yedeklemek ve sistemleriniz arasında eşitleme yapmak istiyorsanız öncelikle Windows Charms menüsünü görüntüleyin ve “Settings” seçeneğine tıklayın. SkyDrive’a girin ve “Sync settings” seçeneği ile devam edin. Karşınıza gelen arayüzde eşitleme ile ilgili birçok seçenek bulunacaktır. Bu seçenekleri özelleştirebilmek için öncelikle ayarları eşitleme olanağı sunan seçeneği etkinleştirmeniz gerekecek. “Sync settings with SkyDrive” bölümündeki “Sync your settings on this PC” seçeneğini “On” durumuna getirin.

Altta yer alan “Personalization settings” bölümünden Başlangıç ekranı kutucuları ve yerleşimleri; renk, arka plan, kilit ekranı, kullanıcı hesabı görseli ile tema, görev çubuğu, kontrast vb. ayarların SkyDrive hesabınıza yedeklenmesini sağlayabilirsiniz. “App settings” bölümünden ise işletim sistemine kurulan uygulamaların listesi, uygulamaların verileri ve uygulama içi satın alma bilgileri yedeklenebiliyor. “Other settings” bölümünde de çok sayıda seçenek var.

Web browser” seçeneği ile web tarayıcısının favorileri, açık sekmeleri, ana sayfası, geçmişi ve ayarları yedeklenebiliyor. “Passwords” seçeneği ile çeşitli uygulamalar, web siteleri, ağlar ve HomeGroup parolalarının yedeklenebilmesi sağlanıyor. “Language preferences” seçeneği ile klavyeler, giriş metodu, görüntüleme dili, kişisel sözlük vb. bilgiler saklanabiliyor. “Ease of Access” ile Narrator, Magnifier yedeklenirken “Other Windows settings” seçeneği ile dosya yöneticisi ve çevre birimleri ile ilgili veriler bulut depolama alanına aktarılabiliyor.

Back up settings” bölümündeki “Backup your settings for this PC” seçeneğini etkinleştirerek gelecekte bu ayarları bulut depolama alanından geri yükleme fırsatına sahip olabilirsiniz. Görüldüğü gibi Windows işletim sistemli bilgisayarlar arasında senkronizasyon ve yedek alma işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. Yedekleme ve senkronizasyon olanaklarının bir hayli zaman tasarrufu sağladığını belirtelim.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...
  • Alpay:Ard arda 7542 şifresini deneyin oluyo...
  • metehan:f9 tuşu windows ta ne işe yarıyor...
  • Melisa:Whatsappa girebiliyor mu ?...
  • Ada:Acaba olabilirm I bende eçok kötüyüm hastalık dedi...
  • Kadir:Hocam vardır bir çözümü derken sizi buldum, çok te...
  • erhan:makale için faydalandım.teşekkürler......

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir