Windows Live Movie Maker 2011 İndir

Windows Live Movie Maker 2011 İndir

Windows 7 Movie Maker nerede sorusuna cevap arayarak buraya ulaşmış olma ihtimaliniz oldukça yüksek çünkü Windows 7 işletim sisteminde Movie Maker yok, sosyal ağların son derece arttığı ve üyelerinin milyonlarla ifade edildiği şu günlerde Microsoft’un tek video düzenleme programı olan Movie Maker adlı yazılımı çıkartmış olması son derece ilginç fakat Windows 7 ile uyumlu çalışan Windows Live Movie Maker 2011 indirip kolayca yükleyebilirsiniz. Windows Live Movie Maker 2011 ile fotoğraflarınızı ve videolarınızı hızla gösterişli filmlere dönüştürebilir sosyal ağ entegrasyonu sayesinde anında paylaşıma sunabilişiniz. Özel efektler, geçişler, ses ve açıklamalı alt yazılar ekleyebilirsiniz.

Video Nasıl Eklenir:

İşe başlamak için bir film yapın ve ilk olarak kullanmak istediğiniz videoları Movie Maker’a ekleyerek bu filmi düzenleyin. Giriş sekmesinin Ekle grubunda Video ve fotoğraf ekle’yi tıklatın. Ctrl tuşunu basılı tutun ve kullanmak istediğiniz videoları tıklatın, sonra da Aç’ı tıklatın.

Videoyu Kırpma

Videonun başını veya sonunu kırparak filminizin son halinde yalnızca istediğiniz video bölümlerinin gösterilmesini sağlamak için, kırpmak istediğiniz videoyu tıklatın ve film şeridindeki kayıttan yürütme göstergesini filmde videonun başlamasını veya durmasını istediğiniz noktaya sürükleyin. Aşağıdakilerden birini yapın:

• Yeni bir başlangıç noktası ayarlamak için, Video Araçları’nın altındaki Düzenle sekmesinin Düzenleme grubunda Başlangıç noktasını ayarla’yı tıklatın.

• Yeni bir bitiş noktası ayarlamak için, Video Araçları’nın altındaki Düzenle sekmesinin Düzenleme grubunda Bitiş noktasını ayarla’yı tıklatın.

Videoyu bölme

Videoyu iki daha küçük öğeye bölebilir ve sonra düzenlemeye devam edebilirsiniz. Örneğin, videoyu böldükten sonra videolardan birini diğerinin önüne taşıyarak filminizde oynatılacakları sırayı değiştirebilirsiniz. Videoyu iki öğeye bölmek için, videoyu tıklatın ve kayıttan yürütme göstergesini videonun bölünmesini istediğiniz noktaya sürükleyin. Video Araçları’nın altındaki Düzenle sekmesinin Düzenleme grubunda Böl’ü tıklatın.

Videoyu hızlandırma veya yavaşlatma

Videonun filminizde daha hızlı veya daha yavaş oynatılmasını sağlamak için Movie Maker’da videonuzun hızını değiştirebilirsiniz. Videonun hızını değiştirmek için videoyu tıklatın. Sonra, Video Araçları’nın altındaki Düzenle sekmesinin Ayarla grubunda Hız listesini tıklatın ve ardından, videonuzu ne kadar hızlandırmak veya yavaşlatmak istediğinize bağlı olarak bir hız değerini tıklatın.

http://explore.live.com/windows-live-movie-maker