Windows Sesleri Nasıl Değiştirilir

Windows Sesleri Nasıl Değiştirilir

işletim sistemi ses özelliğini standart hale getirilerek açılış sesi, hata ve uyarı sesleri gibi seslerle kullanıcıları görsel ve yazılı uyarıların dışında sesli olarak da uyarmış oluyor. Ancak bazı sesler hoşunuza gitmeyebilir işte bu tip bir durumda ’unuzun ses ayarlarını kolayca değiştirebilirsiniz. Özellikle en çok aranan başlangıç sesini nasıl değiştirebileceğinizi adım adım anlatacağız.

Windows’un seslerinin nereden geldiğini hiç merak ettiniz mi? Jennifer Shepherd, kendi bloğunda yazdığı bir habere göre ”Bazı ses düzenleri sentetik olarak elektronik müzik sentezleyicileriyle oluşturulmuş seslerden oluşuyor ancak çeşitli evrensel müzik stillerinden ve geleneklerden esinlenen ses düzenleri gerçek. Yani duyduğunuz sesler, usta müzisyenler tarafından çalınan gerçek enstrümanlar ile oluşturuldu ve stüdyoda canlı olarak kaydedildi.”

Windows Açılış Sesi Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemindeki uyarı seslerini nasıl değiştirebileceğinizi adım adım anlatacağız. Biz burada örnek olarak açılı sesini değiştireceğiz aynı yolu izleyerek Windows’un tüm seslerini değiştirebilirsiniz.

Windows sesleri wav uzantılı olduğundan başlangıç müziğiniz farklı bir formattaysa ilk önce wav olarak dönüştürmelisiniz. Örneğin elinizde bulunan bir MP3’ü başlangıç müziği yapacaksanız onu ilk olarak bir converter kullanarak wav yapmalısınız.

Müzik dosyanızı hazırladınız şimdi sıra var olan sesi hazırladığınız ses dosyası ile değiştirmeye geldi. Başlangıçtan Denetim Masası’na giriyorsunuz ve ses simgesine tıklıyorsunuz.

Açılan ekranda üst kısımdaki Ses Efekti sekmesine tıklıyorsunuz. Program Olayları bölümü altında bulunan listeden değiştirmek istediğiniz ses üzerine tıklıyorsunuz ve alt kısımda bulunan Gözat seçeneğine tıklıyorsunuz. Buradan daha önceden belirlemiş olduğunuz ses dosyasını seçiyorsunuz onaylıyorsunuz. Sına düğmesine basarak sesleri kontrol edebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Seckin taş:İki feisburk hesabım var öncekine nasıl dönüş yapa...
  • inci alp:çok teşekkürler, o kadar kolay hallettim ki ben bi...
  • sabri bulut:harddiski çıkar sonra açma düymesine bas ps2 nin s...
  • admin:Hata nedir? Biraz bilgi verir misiniz?...
  • fatih incegöz:Windows 10 çalışmıyor lütfen yardım edermisiniz...
  • seyhmus:banada yardımcı olabilirmisin...
  • seyhmus:bnde aynı dertten muzdaribim yardımcı olabilirmisi...
  • Özcan uyar:Face hesabımi başka telofana geçeceğim için kapatt...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir