Windowstan Android Telefon Nasıl Yönetilir

Windowstan Android Telefon Nasıl Yönetilir

Android işletim sistemli Cep Telefonu, Tablet PC gibi cihazlarınızı Windows’tan yönetebilirsiniz. Uygulamalar, Resimler, Videolar, Rehber, Mesajlar ve Müziklerinizi bilgisayarınıza yedekleyebilir ve üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz. Cihazınızı Windows işletim sistemli bilgisayarınızdan yönetebilmek için piyasada pek çok yazılım bulunuyor. Ancak bu yazılımlar henüz tam anlamı ile başarıya ulaşmış değil. Bunun neden ise Android işletim sisteminin Apple gibi tek bir elden çıkıyor olmaması olarak gösterilebilir. Şimdi tanıtacağımız ücretsiz yazılım ile tüm bu işlemleri kolayca yapabileceksiniz.

Androidli Cihazı Windows’tan Yönetme

Bilgisayarınızdan Androidli cihazınızı kontol edebilmek için kullanacağınız yazılım SnapPea’dır. Programı kullanmadan önce cihazınızda bazı ayarlar yapmanız gerekiyor. Ayarlar -> Geliştirici Seçenekleri -> USB Hata Ayıklama özelliğini etkinleştirmeniz gerekiyor.

Bilgisayarınıza SnapPea yazılımını yükledikten sonra cihazınızı sisteminize bağlıyorsunuz cihazınızın donanım sürücüsü internetten otomatik olarak indiriliyor ve cihazınız program tarafından tanınıyor. Cihazınızın modeli yazılımın sol tarafında yerini alıyor. İlk yüklemeden program size Rehber, Mesaj, Fotoğraf gibi bazı verileri yedeklemek istiyor musunuz diye soruyor.

Programın sol kısmındaki Contacts sekmesine kullanarak rehberinizde düzenlemeler yapabilirsiniz. kişi ekleyebilir, silebilir ve en önemlisi de rehberinizin yedeğini alabilirsiniz. Text Messages sekmesinden ise mesajlarınızı okuyabilir, mesaj gönderebilir ve mesajlarınızın yedeğini alabilirsiniz. Apps sekmesinden cihazınızda kurulu tüm uygulamaları görüntüleyebilirsiniz. Yine buradan silebilir ve varsa ücretli uygulamalarınızı yedekleyebilişiniz. Yazılım sayesinde cihazınıza uygulama yükleyebiliyorsunuz.

SnapPea İndirme Linki

http://www.snappea.com

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.