Yanlışlıkla Silinen Dosyaları Kurtarma Ücretsiz Program

Yanlışlıkla Silinen Dosyaları Kurtarma Ücretsiz Program

Yanlışlıkla silinen resimleri kurtarmak için ücretsiz olarak kullanabileceğiniz program indir. Bedava silinen dosyaları kurtarma programı . Program diskinizden tamamen silinmiş veya format sonucu kaybolan dosyaları kurtarmak için ideal bir programdır. Bilgisayarınızda silinmiş dosyalara ulaşmak için kullanıcılara geri getirme imkanı sunuyor. Pandora Recovery silinen dosyaları kurtarma ve geri getirme Programıdır.

Pandora Recovery Nasıl Kullanılır

Pandora Recovery programının arama, önizleme ve geri getirme özellikleri sayesinde kolayca kullanabileceğiniz bir programdır. Resim dosya formatları BMP, GIF, JPG, PNG, ICO,TIF, TGA, PCX, WBMP, WMF, JP2, J2K, JBG, JPC, PGX, PNM, RAS, CUR ve metin dosya türleri TXT, LOG, INI, BAT, RTF, XML, CSS formatlarını desteklemektedir.

Bizim size tavsiyemiz verilerinizin kaybolmaması için Pandora Recovery programını bir flaş belleğe yada hafıza kartına yüklemenizdir ve kurulumu da mutlaka yine bu belleklere yapmalısınız. Çünkü veri kaybını önlemek için bu önemli. Eğer fotoğraf makinenizin hafıza kartına format attıysanız programı doğrudan bilgisayarınıza yüklemelisiniz.

Pandora Recovery programını çalıştırdığınızda sol tarafta bilgisayarınıza bağlı olan tüm sürücüler görünecektir. Biz burada örnek olarak bir flaş bellekteki resimleri kurtaracağız. İlk olarak silinen verilerinizi kurtarmak istediğiniz diskin üzerine tıklıyorsunuz. biz burada G: olarak görünen flaş diski seçiyoruz.

Pandora-Recovery-1

Daha sonra üst kısımda görünen surface Scan bölümüne geçiyorsunuz. What do you want to search for? Kısmında kurtarmak istediğiniz dosya formatlarını seçiyorsunuz. Eğer kurtarmak istediğiniz sadece sürücünüzdeki resimlerse Images & Photo kısmını işaretleyiniz çünkü bu size zaman kazandıracaktır. Burada zaman diskin boyutuna ve bilgisayarınızın hızına bağlı olarak değişmektedir. Ne kadar çok dosya formatı işaretlerseniz o kadar çok zaman alacağını da unutmayınız. Scan this disc drive: kısmından da yine kurtarmak istediğiniz sürücüyü seçiyorsunuz biz burada flaş diskimizi G: olarak seçtik.

Pandora-Recovery-2

Tarama yaptığımız flaş bellek 4GB boyutundadır. Tarama yaklaşık olarak 10 dakika sürdü ve toplam 1697 resim dosyası buldu. Bulunan resimlerin üzerine gelindiğinde ön izleme penceresinden resimleri görebilirsiniz. Kurtarmak istediğiniz resimleri bu şekilde seçebilirsiniz. Tek tek seçmek yerine tüm resimleri seçebilirsiniz. CTRL + A kısayol tuşunu da kullanabilirsiniz.

Pandora-Recovery-3

Kurtarmak istediğiniz resimleri seçtikten sonra sağ tık yapıyorsunuz ve açılan menüden Recover to… sekmesine tıklıyorsunuz.

Pandora-Recovery-4

Recover penceresi karşınıza çıkacaktır buradan Browse butonuna tıklıyorsunuz ve dosyanın kaydedileceği klasörü seçiyorsunuz. Recover Now butonuna tıklıyorsunuz ve resim sadece birkaç saniyede kaydedilebilmektedir. Kurtarmak istediğiniz dosya sayısına göre burada bekleme süreniz bilgisayarınızın hızına bağlı olarak da değişecektir. Bizim burada örnek olarak kaydettiğimiz resim orijinal boyutu ile kayıt etmeyi başardık.

Pandora-Recovery-5

 

Not: Biz burada resim dosyalarını kurtardık. Program ofis dosyaları, video, müzik ve zip dosyaları gibi daha pek çok silinen dosyalarınızı kurtarabilirsiniz.

Pandora Recovery İndirme Linki

http://www.pandorarecovery.com/download/

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (3 Yorum)

  1. nur dedi ki:

    merhaba bu programı indirdim sorunsuz çalışıyor ancak ben fotoğraf makinesindeki görüntüleri geri getirmek istiyorum ama bu program fotoğraf makinesini pcye bağladığımda algılamıyor ne yapmam gerekiyor ?

  2. s barasi dedi ki:

    Vidios

  3. aslı dedi ki:

    Nokia c3 telefonumdaki silinen mesajlarımı bu programla geri yükleyebilirmiyim?

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar