ZIP Şifresi Nasıl Kırılır

ZIP Şifresi Nasıl Kırılır

İnternette yüklenen bir çok dosya veya program boyutlarını küçültmek , virüs bulaşmasını önlemek veya dosyaları tek bir çatı altına almak için sıkıştırıldıktan sonra yükleniyor. Ancak sıkıştırılan dosyaya şifre koyulabiliyor. Genelde site sahipleri kendi sitelerinin adlarını koyuyorlar ancak şifre herhangi bir şeyde olabilir. Şifresini bilmediğiniz ZIP’li dosyalarınızın şifresini ücretsiz olarak kullanabileceğiniz ZIP Password Finder adlı program ile şifresini öğrenebilirsiniz.

ZIP Password Finder bir çok şifre kırma programının yaptığı gibi hızlı bir şekilde deneme yanılma yöntemini kullanarak yapıyor. Farz edelim şifre DijitalTeknoloji.Net adresimizin kısaltılmış hali olan DT olsun program ilk olarak abc.. denedikten sonra aa, ab, ac şeklinde kombinasyonları deniyor ve DT sıra geldiğinde program size şifreyi veriyor tabi bu şifrenin kısa olması programın şifreyi çözmesi sadece birkaç dakika sürüyor. Ancak şifre uzun olduğu zaman programın bütün ihtimalleri sırayla denemesi gerektiğinden şifreyi çözmesi de uzun sürüyor.

Programı test ettik başarılı bir şekilde şifreyi çözüyor. Ancak uzun şifreler için aynı şeyi söylemek zor çok daha başarılı programlar piyasada mevcut ancak ZIP Password Finder ücretsiz olduğundan işinizi görecek bir yazılım

İndir: http://www.astonsoft.com/content/view/18/41/