Android Video Kesme ve Düzenleme Uygulaması indir

Android Video Kesme ve Düzenleme Uygulaması indir

Android ile video kesme, bölme, kırpma, birleştirme, müzik ekleme, metin ekleme, çeşitli efektler uygulama, video kareleri yakalama, slayt gösterileri hazırlama ve MP3 dönüştürme işlemi yapabileceğiniz AndroVid Video Editor adlı uygulama ile videolarınızı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Android işletim sistemli cep telefonları ve Tablet PC’ler piyasayı kaplamış durumda. Sosyal medyanın yaygın olarak kullanıldığı şu dönemde video ve resim paylaşımı da kullanıcılar tarafından en çok yapılan paylaşımlardandır. Android işletim sisteminde bir düzenleyici program yok bu nedenle uygulama yükleyerek bu açığı kapatmanız gerekiyor. Ancak mağazadan iyi bir uygulama bulmakta bir hayli zor. Bu makalemizde Androidli cihazınız ile video düzenleme işlemini AndroVid Video Editor adlı uygulama ile video kalitesini düşürmeden nasıl düzenleme yapabileceğiniz anlatacağız.

Android ile Video Nasıl Düzenlenir

Android işletim sistemli cihazınız ile videolarınızı “AndroVid Video Editor” adlı ücretsiz uygulamayı yükleyerek videolarınızı istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

AndroVid Video Editor Uygulamasının Özellikleri

– Videoları Trim ve klipleri üretdebilme
– Ses seviyesini ayarlamak, ses değiştirin ya da orijinal ses ile müzik mix. yapma ve müzik ekleme
– Tek bir dosya içine birden fazla videoları birleştirme
– Videodan orta kısımları silme
– iki ayrı video klipler halinde video dosyalarını bölme
– Videolarınıza metin ekleme
– Video dosyalarını MP3 ses dosyalarına dönüştürme
– Video Effects (Fade in / out, Gri Ton, Ayna, Negate, Ses, Hızlı / Yavaş Hareket, Takas UV, Sepya, Vignette)
– Video karelerini duvar kağıdı olarak ayarlama
– Slayt yapma
– Facebook, youtube vb. videolarınızı yükleyebilme
– İsim, boyut, süre ve tarihe göre videoları sıralama

AndroVid Video Editor Uygulamasının Kullanımı

İlk olarak aşağıda size vermiş olduğumuz link yardımı ile uygulamayı cihazınıza kuruyorsunuz. Daha sona SD kartınız üzerinde bulunan videoları küçük görselleri ile yükleniyor. Cihazınızda bulunan video sayısına bağlı olarak zamanlama değişmektedir. Yükleme işlemi sonlandığında düzenlemek istediğiniz videoyu seçiyorsunuz.

Video bölmek istiyorsanız seçmiş olduğunuz videoyu zaman çizelgesi üzerinde yer alan işaretçilerin birini videonun başlamasını istediğiniz bölüme diğerini ise videonun sonlanmasını istediğiniz bölüme getiriyorsunuz ve sağ üst bölümde yer alan makas simgesine dokunarak işlemi tamamlıyorsunuz. Uygulama videoyu işledikten sonra size onu farklı kaydetmeyi mi yoksa üzerine mi kaydedilmesini mi istiyorsunuz diye seçeneksunacaktır.

Trimmer özelliği sayesinde video içinden istenmeyen bir parçayı çıkartabilirsiniz. Videonuzu seçin ve ilk olarak atmak istediğiniz parçanın başlangıç kısmını daha sonra son kısmını seçip sağ üst kısımda yer alan makas ikonunu dokunmanız yeterlidir.

AndroVid Video Editor

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androvid&hl=tr

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.