Blogger Hesabını Başka Hesaba Transfer Etme

Blogger Hesabını Başka Hesaba Transfer Etme

Blogger’dan blogspot hesabınız varsa bu hesabı Gmail hesabınızı kaybetmeden başka bir Gmail hesabına sorunsuz ve hızlı bir şekilde transfer edebilirsiniz. Eğer birden fazla hesabınız var ve bu hesapları birleştirmek istiyorsanız yada bloğunuzu bir başkasına sattıysanız yedek almak, dosya transfer etmek, yedek yüklemek gibi teferruatlı işlemlerle uğraşmadan çok basit bir yolla üsteli Gmail hesabınızı ve diğer hesaplarınızı kaybetmeden kolayca bir başka hesaba aktarma yolunu anlatacağız…

Blogger Blog Nasıl Transfer Edilir

Yapmanız gereken ilk şey transferini yapacağınız bloğun admin paneline girmektir. Admin paneline girdikten sonra Sol menüden Ayarlar -> Temel sekmesine tıklıyorsunuz. Açılan sayfadan İzinler kısmının altında yer alan Blog Yazarları bölümünden Yazar Ekle linkine tıklıyorsunuz. Buraya hesabı devir edeceğiniz veya istediğiniz bir mail adresini yazıp Yazar Davet Et butonuna tıklıyorsunuz. Burada eklediğiniz kişinin mail adresinin hemen yanında Yazar yazmaktadır. Linkin üzerine tıklayarak o hesabı Yönetici olarak değiştiriyorsunuz.

Şimdi ise girmiş olduğunuz mail adresine gidiyorsunuz çünkü davet ettiğiniz yazar olan kişiye gelen maili onaylamak zorunda. Mailde Daveti Kabul Et butonuna tıklayarak artık ilgili blogda yönetici olabilirsiniz.

Şuanda her iki mail hesabı da ilgili blogger hesabında admin yani yönetici pozisyonunda yer almaktadır. Şimdi yapmanız gereken ise yeni hesabınız ile bloğa admin yani yönetici olarak giriş yapıp yine Ayarlar -> Temel sekmesine tıklıyorsunuz buradan Blog Yazarları bölümünden bir önceki hesabı siliyorsunuz.

Kısaca mantık şu, yeni bir mail hesabı ile yönetici olup bir önceki mail adresini siliyorsunuz. Bu mail adresi sizin yönetici girişinde kullanacağınız maildir.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (1 Yorum)

 1. Ahmet dedi ki:

  Webmaster tools da sitenin kontrolünü nasıl alacağız peki ? Linklerimin kontrolünü yapabilmem için bu şart

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

 • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
 • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
 • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
 • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
 • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
 • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
 • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
 • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir