Blogger Hesabını Başka Hesaba Transfer Etme

Blogger Hesabını Başka Hesaba Transfer Etme

Blogger’dan blogspot hesabınız varsa bu hesabı Gmail hesabınızı kaybetmeden başka bir Gmail hesabına sorunsuz ve hızlı bir şekilde transfer edebilirsiniz. Eğer birden fazla hesabınız var ve bu hesapları birleştirmek istiyorsanız yada bloğunuzu bir başkasına sattıysanız yedek almak, dosya transfer etmek, yedek yüklemek gibi teferruatlı işlemlerle uğraşmadan çok basit bir yolla üsteli Gmail hesabınızı ve diğer hesaplarınızı kaybetmeden kolayca bir başka hesaba aktarma yolunu anlatacağız…

Blogger Blog Nasıl Transfer Edilir

Yapmanız gereken ilk şey transferini yapacağınız bloğun admin paneline girmektir. Admin paneline girdikten sonra Sol menüden Ayarlar -> Temel sekmesine tıklıyorsunuz. Açılan sayfadan İzinler kısmının altında yer alan Blog Yazarları bölümünden Yazar Ekle linkine tıklıyorsunuz. Buraya hesabı devir edeceğiniz veya istediğiniz bir mail adresini yazıp Yazar Davet Et butonuna tıklıyorsunuz. Burada eklediğiniz kişinin mail adresinin hemen yanında Yazar yazmaktadır. Linkin üzerine tıklayarak o hesabı Yönetici olarak değiştiriyorsunuz.

Şimdi ise girmiş olduğunuz mail adresine gidiyorsunuz çünkü davet ettiğiniz yazar olan kişiye gelen maili onaylamak zorunda. Mailde Daveti Kabul Et butonuna tıklayarak artık ilgili blogda yönetici olabilirsiniz.

Şuanda her iki mail hesabı da ilgili blogger hesabında admin yani yönetici pozisyonunda yer almaktadır. Şimdi yapmanız gereken ise yeni hesabınız ile bloğa admin yani yönetici olarak giriş yapıp yine Ayarlar -> Temel sekmesine tıklıyorsunuz buradan Blog Yazarları bölümünden bir önceki hesabı siliyorsunuz.

Kısaca mantık şu, yeni bir mail hesabı ile yönetici olup bir önceki mail adresini siliyorsunuz. Bu mail adresi sizin yönetici girişinde kullanacağınız maildir.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (2 Yorum)

 1. ömer dedi ki:

  blog devretmek isteyen bana verebilir

 2. Ahmet dedi ki:

  Webmaster tools da sitenin kontrolünü nasıl alacağız peki ? Linklerimin kontrolünü yapabilmem için bu şart

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

 • obedeay:instagramda fotoğraf lar üzerine nasıl link ekleni...
 • Volkan aras:Whatsapp üzerinden yazbilirmisiniz azerbaycandayım...
 • Davut Selek:Lütfen kapatılan Facebook hesabımın tekrar açılmas...
 • Davut Selek:Herkese kapalı olan gereksiz adlı bir sayfamda yas...
 • selen:Norton Safe Web paralımı acaba...
 • Bora:Harici harddisk'e veri aktarırken aynı sorunla kar...
 • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
 • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir