Brute Force Protection Login Failed Sorunu ve Çözümü

Brute Force Protection Login Failed Sorunu ve Çözümü

Webmasterların baş belası sorunlardan bir tanesi de Brute Force Attack saldırılarıdır. Bu saldırılardan korunmak için sistem aynı IP üzerinden 5 defa yanlış şifre girildiğinde sistem kendisini korumaya alır ve Login hatası verir. Bunun kesin çözüm yollarından ve Brute Force Attack korumasını nasıl kapatabileceğinizden bahsedeceğiz. Bu saldırı biçimi şifre ile ilgili bütün ihtimalleri alternatifleri ile sırası ile deneyerek sisteminizi kırma çalışıyor. Tabi aynı ip üzerinden yapılan denemelere karşı sisteminiz kendisini korumaya almıyorsa…

Yapmanız gereken ilk iş sisteminizi yani sunucunuzu reboot yani yenide başlatmalısınız. Daha sonra SSH ile sisteminize bağlanıp sırası ile aşağıdaki komutları uygulayınız.

SSH ekranına şu komutları sırası ile yazıyorsunuz;

mysql

mysql> use cphulkd;

mysql> DELETE FROM `brutes`;

mysql> DELETE FROM `logins`;

Burada bir kez mysql yazdıktan sonra mysql> şeklinde olur ve artık bağlısınız anlamına gelir tekrardan yazmanıza gerek yoktur. Bold yani Kalın olarak belirttiğimiz yerleri yazmalısınız. İşlemler sonunda artık korumaya takılmadan panelinize giriş yapabilirsiniz.

Brute Force Attack Koruması Nasıl Kapatılır

Panelinize giriş yapıyorsunuz ve şu adımları uyguluyorsunuz.

Main – Security Center – cPHulk Brute Force Protection

cPHulk is currently Enabled durumda olduğunu göreceksiniz. hemen yanında bulunan Disable butonuna tıklayarak korumayı kapatabilirsiniz.

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.