Chrome Şifreleri Nasıl Yedeklenir

Chrome Şifreleri Nasıl Yedeklenir

Google Chrome internet tarayıcısında şifreleri yedeklemenin iki yöntemi bulunmaktadır. Şimdi sırası ile bu yöntemleri anlatacağız. Google Chrome internet tarayıcısında kaydettiğiniz şifreler iki tane dosya içerisinde kayıt altına alır. İsterseniz şifrelerinizi görüntüleyebilir tek tek not edebilir isterseniz dosyaların yedeğini alıp daha sonra kullanabilirsiniz.

Google Chrome Şifreleri Görüntüleme

Google Chrome internet tarayıcınızı açıyorsunuz ve menü butonuna tıklıyorsunuz. Daha sonra bu verilere ulaşmak için menüden Ayarlar sekmesine tıklıyorsunuz. Ayarlar penceresinin en altında bulunan Gelişmiş ayarları göster… linkine tıklıyorsunuz. Aşağı doğru sayfanız açıldığında Şifreler ve Formlar sekmesi altında Web’de girdiğim şifreleri kaydetmeyi öner. Kaydedilen şifreleri yönetin linkini göreceksiniz.

Kaydedilen şifreleri yönetin linkine tıklayınız ve açılan pencerede kayıtlı olan tüm siteleri kullanıcı adları ve parolaları ile birlikte göreceksiniz. Burada parolalarınız ******** şeklinde görünecektir. Üzerine tıkladığınızda Göster butonu görünecektir. Butona tıkladığınızda şifreniz görünür.

Google Chrome Şifreleri Yedekleme

Eğer tek tek uğraşmak istemiyorsanız bu yöntem tam size göre diyebiliriz. Çünkü bu yöntemde bilgisayarınıza yeniden kurulum dahi yapsanız dosyalarınızı yeniden yükleyerek şifrelerinizi geri kaydetmiş olursunuz.

C:\Users\Kullanıcı Adı\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default

Klasörüne erişiyorsunuz ve aşağıdaki dosyaların yedeklerini alıyorsunuz.

Login Data-journal
Login Data

Bu dosyaları daha sonara olası bir yeniden yükleme işleminde bu dosyaları yine aynı klasöre atarak şifrelerinizi geri getirebilirsiniz.

Kırmızı olarak Kullanıcı Adı yazan yer bilgisayarınıza verdiğiniz bilgisayar adı olan klasördür. Örneğin: bilgisayarınıza Admin diye bir isim verdiyseniz burası Admin olacak

DijitalTeknoloji.Net

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (2 Yorum)

  1. erkan dedi ki:

    klösöre nasıl giriyoruz nereden girecez

  2. Hüsame KILIÇKAYA dedi ki:

    Gayet güzel anlatmışsın. Çok saol işime çok yaradı

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.