Dijital Pazarlamada İşinize Yarayacak Yardımcı Siteler

Dijital Pazarlamada İşinize Yarayacak Yardımcı Siteler

Dijital pazarlamada, sosyal medya kampanyaları ve Web siteniz için işinize yarayacak bazı kullanışlı Web sitelerini tanıttık, bu araçları kullanarak sitenizi ve kampanyalarınızı daha iyi konumlara getirebilirsiniz. Rakip analizleri yapabilir ve kendi açıklarınızı kapatabilirsiniz. Bu sayede her geçen gün artan rekabetten sıyrılmayı başarabilirsiniz. Birçok kişi dijital pazarlamanın kolay olduğunu düşünür. Bu hatalı bir yaklaşımdır. Şöyle bir mantık yürütelim, her dijital reklam veren başarılı olsun herkes kazanmaya başlasın, ancak gerçek böyle değil. Doğru strateji belirleyip, yaptığı hataları görüp bu doğrultuda değişiklik yapabilen kişiler başarılı olabilir.

Tagboard

Hashtags için sosyal medya merkezi olan sitenin arama bölümüne bir etiket girdiğinizde Facebook, Twitter, Google+, Vine ve Instagram gibi popüler sitelerde arama yaparsınız. Etiket tabanlı bir arama motoru diyebiliriz. Böylece siteye girmiş olduğunuz etiket sizin için listelenir. Kullanımı basit olan bu ücretsiz siteyi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Site Adresi: https://www.tagboard.com

Blogdash – Blogger Yardım Programı

İşletmelerin ürün ve hizmetlerini duyurabileceği, blog yazarları ile iletişim kurabileceğiniz platformdur. Blogcuları bulun ve etkileşime geçin. Bloglara ücret karşılığı yada ürün karşılığında tanıtım yaptırabiliyorsunuz. 200 binin üzerinde blog yazarı ile iletişim kurma şanısına sahipsiniz.

Site Adresi: http://www.blogdash.com/

Raventools – SEO Analizi ve Online Pazarlama Raporu Yazılımı

Raven Tools ile SEO, İçerik, Reklam ve Sosyal medya ile ilgili verilerinizi tek bir panel üzerinden kontrol etmenizi sağlayan platformdur. 30 gün deneme süresi var. Bu sürede tüm özellikleri kullanabiliyorsunuz. Site-İçi SEO Aracı, Backlink Analizi, İçerik Araçları, Sosyal Medya Araçları, Adwords Araçları, Anahtar Kelime Analizi gibi pek çok hizmetten yararlanabiliyorsunuz.

Site Adresi: https://raventools.com

Searchmetrics – Arama ve İçerik Performans Platformu

Siteniz ile ilgili genel SEO, içerik performansı / pazarlama ve sosyal platformudur. SEO görünürlüğü, sitenin hangi anahtar kelimelerde kaçıncı sırada olduğu, rakiplerinin durumunu, sunduğu araçlar ile neredeyse bütün süreci yönetebilirsiniz. Proje alanında istediğiniz bir siteyi anahtar kelimeleri ve rakiplerinizi ekleyerek haftalık olarak takip edebilme imkanınız bulunuyor. Ayrıca site-içi SEO hatalarını da görebilir ve çözüm önerileri alabilirsiniz. Site içersin de anahtar kelime aracıda bulunuyor.

Site Adresi: http://www.searchmetrics.com

Mediatoolkit – Medya İzleme ve Analitik

Mediatoolkit, medya izleme aracıdır. Web üzerinden markanızı sosyal medyada gerçek zamanlı olarak takip edebilirsiniz. Çevrimiçi herhangi bir yerden bahsedildiğinde anında bildirim alın. 1 anahtar kelime için ücretsiz kullanmaya devam edebilir yada deneme sürümünü kullandıktan sonra ücretli paketlere geçebilirsiniz.

Site Adresi: https://www.mediatoolkit.com

Ahrefs

İsmi, kodlamada kullanılan “<a href=” etiketinden gelen ve Rusya merkezli olan Ahrefs, site içi SEO ve link analizi konusunda alanında en iyilerinden birisidir. Kullanıcı arayüzünün sağladığı kolay kullanım nedeniyle görmek istediğiniz pek çok veriyi tek ekranda görebiliyorsunuz. Özellikle “Backlink Analysis” ve “Crawl Analysis” kısımları en kullanışlı araçları arasında yer almaktadır. Link profillerini karşılaştırarak rakip analizi de yapabiliyorsunuz.

Site Adresi: https://ahrefs.com

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar