DNS Değiştirerek Yasaklı Sitelere Giremiyorum

DNS Değiştirerek Yasaklı Sitelere Giremiyorum

Yasaklı sitelere giremiyorum, engellenen siteler açılmıyor. değiştirdim fakat hala yasaklı sitelere girilmiyor. Sitelere giriş için kullanıcılar cihazlarının DNS ayarını değiştiriyordu. Böylece yasak deliniyor ve özgürce dolaşım yapabiliyordunuz. Ancak yasakçılar buna da bir çözüm buldular ve bazı DNS servislerini ülkemizde yasakladılar. Bunlardan en çok kullanılanı ise Google DNS servisiydi. Eğer yanlış DNS adreslerini kullanıyorsanız değişim yapsanız dahi engelli sitelere giremezsiniz. Bunun için çözüm yok mu tabi ki var.

VPN ile Yasaklı Sitelere Giriş

DNS adreslerini değişirdiniz, bulduğunuz tüm DNS’leri denediniz fakat yinede yasaklı sitelere giremiyorsanız o zaman VPN kullanmanız gerekiyor. Peki nedir VPN? VPN İngilizce “Virtual Private Network” kelimelerinin baş harfleriyle oluşturulmuş kelimenin kısaltılmış halidir. Türkçesi ise Sanal Özel Ağ anlamına gelir. VPN sayesinde ağlara uzaktan erişim sağlanır.

Facebook, Twitter, Youtube, Whatsapp gibi popüler iletişim ağları çoğu zaman DNS bazlı engelleniyor. iP bazlı engellemelerde ise durum biraz daha karmaşık hal alıyor. iP bazlı engellemeyi aşmak ve yasaklı sitelere sorunsuz girmek için yurt dışından bir ağa bağlanmanız gerekiyor. Tabi bunu yapmanın en kolay yolu ücretsiz VPN servislerinden yararlanmaktır.

Peki VPN servisleri yasaklanırsa ne olacak, bu sorunun cevabı sizi ilgilendirmiyor aslında, çünkü bu size VPN hizmeti sağlayan servisin sorunudur. Onlar gerekli güncellemeleri yapar ve sizde hizmetten yararlanmaya devam edersiniz. Sizin tek yapmanız gereken elinizin altında birden çok VPN hizmeti veren yazılım bulundurmaktır. Böylece bir aksilikle karşılaşırsanız diğer VPN servisini kullanabilirsiniz.

Daha önce paylaştığımız ücretsiz VPN servislerine göz atın, site içi VPN araması yaparak tüm servislere ulaşabilirsiniz.

Tamamen Ücretsiz ve Sınırsız VPN Hizmeti

İOS, Android ve PC için Ücretsiz Hızlı VPN Uygulaması

Ücretsiz Portable VPN Yazılımı

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar